Dobry występ naszych kickbokserów na mistrzostwach Europy

W Krynicy-Zdroju zakończyły się mistrzostwa Europy kadetów i juniorów w kick boxingu. Wśród uczestników liczną reprezentację miał świdnicki LKSW Dan.
Do Krynicy-Zdroju wybrało się aż 12 zawodniczek i zawodników ze Świdnika. W imprezie wystartowało 1533 zawodników z 36 krajów.

Co prawda żadnemu z zawodników ze Świdnika nie udało się wywalczyć medalu, ale ich występ należy uznać za udany. Na wyróżnienie zasłużył junior Kamil Daniel, który w ćwierćfinale po zaciętym boju późniejszemu mistrzowi Europy Simone De Vita z Włoch. Z kolei kadet Mateusz Buda przegrał ćwierćfinał z ubiegłorocznym mistrzem świata kadetów młodszych, Włochem Carmelo Dali. Adrianna Skowrytko uległa w walce o medal Rosjance Jasminie Bulich zaledwie 3:4. Karol Dudek uległ w ćwierćfinale Irlandczykowi Danielowi Moroneyowi.

Na miejscach 5.-8. start zakończyli także Emilia Szalak, Mikołaj Wyrwisz, Krystian Żuk i Zuzanna Wesołowska, natomiast Małgorzata Ciesielska, Daniel Poliszuk, Łukasz Murat i Paweł Zdun zostali sklasyfikowani na miejscach 9.-16.

Na podium nie udało się stanąć także zawodnikom pozostałych klubów z Lubelszczyzny. Zawodniczki PTS Łuków Aleksandra Goławska i Marta Pawlikowska przegrały walki o wejście na podium, zaś ich klubowy kolega Maciej Królik odpadł w eliminacjach. Krzysztof Kiszka z SKKB PL odpadł w 1/16 finału, zaś Beata Rusiecka z UKS Mechanik Scorpion Włodawa w formule low-kick zakończyła start na miejscach 5.-8.