Weekend w II lidze: Motor w bezpiecznej strefie

Zespoły z Lubelszczyzny reprezentujące nasz region w II lidze piłkarskiej mają za sobą udany weekend. Motor Lublin w piątek po szalonym meczu pokonał Świt Nowy Dwór Mazowiecki 3:2, zaś Wisła Puławy na trudnym terenie w Rzeszowie zremisowała bezbramkowo z tamtejszą Stalą.
Piątkowy mecz Motoru był bardzo emocjonujący przede wszystkim w pierwszej połowie. Przez 45 minut w Nowym Dworze Mazowieckim padło bowiem pięć bramek. Gospodarze co prawda dwukrotnie odrabiali straty do Motoru, ale jeszcze przed przerwą bramkę do szatni zdobył Maciej Tataj, a w drugiej odsłonie spotkania nie padły już żadne gole.

Wisła natomiast zremisowała 0:0 ze Stalą Rzeszów. Mecz wbrew wynikowi wcale nie był nudny, jednak obu ekipom brakowało skuteczności. Punkt zdobyty w Rzeszowie może jednak cieszyć podopiecznych Jacka Magnuszewskiego.

Dzięki piątkowej wygranej Motor odrobił część strat do czołówki i znalazł się ósmym miejscu w tabeli (pierwszym gwarantującym utrzymanie się w II lidze). Do lidera z Elbląga traci niewiele, bo tylko trzy punkty. O "oczko" więcej jak na razie zgromadziła na swoim koncie "Duma Powiśla", która plasuje się na czwartym miejscu w ligowej hierarchii.

Wyniki 9. kolejki II ligi wschodniej: Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Motor Lublin 2:3, Stal Rzeszów - Wisła Puławy 0:0, Stal Stalowa Wola - Pelikan Łowicz 1:1, Garbarnia Kraków - Olimpia Zambrów 1:0, Wigry Suwałki - Legionovia Legionowo 1:1, Siarka Tarnobrzeg - Znicz Pruszków 2:0, Pogoń Siedlce - Olimpia Elbląg 1:3, Concordia Elbląg - Stal Mielec 1:0, Radomiak Radom - Limanovia Limanowa 3:0.