Byli świetni bramkarze wyszkolą swoich następców

Dwóch bardzo znanych wychowanków Lublinianki postanowiło przekazać swoją wiedzę przyszłym pokoleniom. Mowa tu o Jakubie Wierzchowskim i Adamie Piekutowskim, którzy otworzyli w Lublinie szkółkę bramkarską ?Keeperteam?.
Jakuba Wierzchowskiego i Adama Piekutowskiego polskim fanom piłki nożnej z pewnością przedstawiać nie trzeba. Ten pierwszy to dwukrotny reprezentant kraju, grający w trakcie swojej bogatej kariery między innymi w Wiśle Kraków, Ruchu Chorzów czy Werderze Brema. Drugi również reprezentował krakowską Wisłę, a także Widzew Łódź i Jagiellonię Białystok. Co ich łączy? Miejsce urodzenia. Obaj są rodowitymi lublinianami i wychowankami klubu z Wieniawy. Po zakończeniu karier obaj też zajęli się szkoleniem bramkarzy.

Teraz ci dwaj byli golkiperzy postanowili przekazać swoją wiedzę młodym adeptom bramkarskiego rzemiosła. A trzeba przyznać, że tego w ostatnich latach w naszym regionie brakowało. Dzięki Wierzchowskiemu i Piekutowskiemu młodzi zdolni bramkarze będą teraz mogli powiększać swoje umiejętności pod okiem prawdziwych majstrów w tym fachu.

Zajęcia szkółki odbywają się na obiektach Politechniki przy ul. Nadbystrzyckiej. Więcej informacji o projekcie można znaleźć na jego stronie internetowej:www.keeperteam.pl.