Nasze dziewczyny były o krok od wyjazdu na Wembley!

W Gdyni rozegrano Wielki Finał Turnieju ?Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku?. Stadion Arki gościł największe piłkarskie talenty w Polsce. Byli tam także przedstawiciele Lubelszczyzny - zespół dziewcząt zajął drugie, a chłopców siódme miejsce w turnieju.
W sportowej fieście udział wzięły 32 najlepsze drużyny chłopców i dziewcząt, będące reprezentacjami wszystkich województw. Poziom rozgrywek finałowych był bardzo wysoki, a wszystkie mecze obfitowały w wielkie emocje, zaciętą rywalizację oraz popisowe akcje i piękne bramki.

Mecze o najwyższą stawkę dostarczyły niezapomnianych wrażeń i zgromadziły na trybunach liczną publiczność. Spotkania finałowe wyłoniły najlepsze drużyny dziewcząt i chłopców, które otrzymały tytuł mistrzów Polski U-10 oraz zabrały do domu słynny Puchar Tymbarku wraz z biletami do Londynu na mecz Anglia - Polska, który zostanie rozegrany w ramach eliminacji do mistrzostw świata, dokładnie w 40. rocznicę historycznego remisu drużyny Kazimierza Górskiego.

Wśród chłopców bezkonkurencyjni okazali się reprezentanci województwa łódzkiego, którzy pokonali zawodników z województwa dolnośląskiego 2:1. W kategorii dziewcząt największą skutecznością wykazały się zawodniczki z Małopolski, które okazały się lepsze od zespołu województwa lubelskiego, pokonując przeciwniczki 2:0.

Po zakończonych rozgrywkach Radosław Jasiński, trener reprezentacji chłopców z województwa lubelskiego, ocenił występ swojej drużyny, która zajęła siódme miejsce. - Jestem pozytywnie zaskoczony organizacją i przebiegiem Wielkiego Finału. Turniej dostarczył nam niesamowitych emocji. Wydarzenie było wielkim przeżyciem zarówno dla zawodników, ich rodziców jak i dla mnie. Uważam, że chłopcy dali z siebie wszystko. Dowodem na to jest tytuł króla strzelców, który uzyskał Dawid Brzozowski, zdobywając 11 bramek. Oczywiście nie spoczniemy na laurach, nadal będziemy doskonalić nasze umiejętności, aby zaprezentować Szkołę Podstawową nr 43 na przyszłorocznych eliminacjach - stwierdził Jasiński. Z kolei szkoleniowiec dziewcząt Dariusz Dubaj następująco podsumował udział w Wielkim Finale - Gra wszystkich drużyn dziewczęcych w tegorocznym Wielkim Finale była na bardzo wysokim poziomie. Przez ostatni rok ciężko pracowaliśmy, niestety dziś zabrakło nam odrobinę szczęścia. W tej chwili towarzyszy nam rozczarowanie, ponieważ byliśmy o krok od wyjazdu na Wembley. Gdy emocje opadną, drugie miejsce będziemy odbierać jako duży sukces. Z obserwacji gry mojej drużyny mogę śmiało powiedzieć, że dziewczynki zdecydowanie wyróżniają się na tle innych, są to Nikola Dębińska i Hanna Nadolska. Myślę, że któraś z nich pójdzie w ślady Pauliny Dudek i trafi w przyszłości do reprezentacji Polski. W przyszłym roku na UKS Polana Siennica Nadolna również weźmie udział w eliminacjach do Turnieju Tymbarku i zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby ponownie znaleźć się w Wielkim Finale - przekonuje Dubaj.