Dwa szybkie ciosy w drugiej połowie pogrążyły Wisłę

Wisła przegrała w piątek na wyjeździe z Pogonią Siedlce 0:3. Do przerwy puławscy II-ligowcy trzymali się dzielnie, ale po zmianie stron gospodarze po raz drugi w tym sezonie udowodnili swoją wyższość. Wcześniej ograli Wisłę w rozgrywkach o Puchar Polski.
Spotkanie dwóch kibicowsko zaprzyjaźnionych ekip zapowiadało się interesująco, choć na papierze to gospodarze byli faworytem. Goście rozpoczęli jednak z animuszem i już po 20 minutach gry mogli prowadzić. Wtedy to zza linii pola karnego groźnie uderzył Arkadiusz Maksymiuk, ale jego strzał obronił Jacek Kozaczyński. Golkiper Pogoni był także górą przy dobitce Szymona Martusia i uratował swój zespół przed stratą gola.

Po chwili dobre okazje mieli gospodarze, ale najpierw Krystian Wójcik trafił w poprzeczkę, a potem w ostatniej chwili Marcina Stromeckiego ubiegli puławscy obrońcy. Do przerwy goli zatem nie było.

O losach spotkania zadecydował początek drugiej połowy. Wtedy to Pogoń szybko zdobyła dwa gole i mogła kontrolować przebieg gry. Najpierw w 51. minucie z rzutu wolnego pięknie przymierzył Krystian Wójcik, a dwie minuty później drugiego gola, po błędzie obrońców Wisły i podaniu Wójcika, zdobył Łukasz Zaniewski.

Drużyna trenera Jacka Magnuszewskiego, chcąc powalczyć jeszcze o korzystny rezultat, musiała ruszyć do przodu. Wisła wyraźnie się odkryła, co w samej końcówce wykorzystali gospodarze. W 87. minucie, po kontrze, Nazara Penkowca pokonał Adrian Dziubiński, ustalając wynik meczu na 3:0.

Dla Wisły była to pierwsza wyjazdowa porażka w tym sezonie.