Ściganie na Globusie. Lubelski Festiwal Rowerowy

Rozegrano VI Lubelski Festiwal Rowerowy. Impreza połączona była z IV edycją cyklu AZS MTB CUP.
Zawody odbyły się na stoku narciarskim przy lubelskiej hali Globus. Wyznaczona runda o długości niespełna 2 km miała prawie 90 m przewyższeń.

Imprezę rozpoczęto od rywalizacji najmłodszych kategorii wiekowych. Prawdziwa walka zaczęła się jednak dopiero od wyścigów kobiet, mastersów i juniorów. Wśród pań najlepsza okazała się Patrycja Boguta z LKKG Uniqa BGŻ Lublin. W kategorii junior bezkonkurencyjny był Kamil Grenda, zaś niezwykle zaciętą rywalizację mastersów wygrał Dariusz Paszczyk z Mayday Team Start Lublin. Z kolei w kategorii U-23 triumfował Patryk Kaczmarczyk z Mitutoyo AZS Politechnika Wrocławska, który okazał się też najlepszy w klasyfikacji Open i wygrał cały wyścig. W kategorii Elita zwyciężył Paweł Król z WKK Warszawa.

Oprócz głównej rywalizacji odbyły się też miniwyścigi i zabawy dla najmłodszych, jak choćby wyścig familijny. Dziecko, jadąc w parze z rodzicem, miało do pokonania skróconą rundę wyścigu głównego. Najlepsi okazali się Mateusz i Andrzej Cywińscy. Ciekawy był też konkurs "rowerowej stójki" (należało jak najdłużej utrzymać się na rowerze w wyznaczonym polu). Bezkonkurencyjny był Lucjan Kwieciński, który wytrzymał na rowerze aż 10 minut i po tym czasie został... ściągnięty z pola przez sędziego.

Jak podkreślają organizatorzy, czyli Lubelski Klub Kolarstwa Górskiego i Active Group, formuła festiwalowa po raz kolejny się sprawdziła. Działacze już zapowiadają kontynuację imprezy w rozszerzonej dwudniowej formule - o miejski wyścig sprinterski, czyli Lublin City Race. Szczegóły mamy poznać pod koniec roku.