Akcja "KolorujeMY" na meczu Górnika. Pomóż dzieciom z domów dziecka!

Jak informuje oficjalny portal pierwszoligowego Górnika Łęczna, klub dołączył do ogólnopolskiej akcji charytatywnej "KolorujeMY". Celem przedsięwzięcia jest remont polskich domów dziecka.
Górnik Łęczna oraz Stowarzyszenie Kibiców Górnika Łęczna zachęcają do wsparcia ogólnopolskiej akcji ,,KolorujeMY'', która zostanie przeprowadzona podczas środowego meczu Górnik Łęczna - Sandecja Nowy Sącz (godz. 17). Już we wtorek, dzień przed meczem, zawodnicy "zielono-czarnych" w koszulkach z logo akcji zachęcali na terenie Łęcznej do przyjścia na środowe spotkanie.

W takich samych trykotach piłkarze Górnika wyjdą na przedmeczową rozgrzewkę. Koszulki te, wraz z autografami piłkarzy, trafią później na aukcje charytatywne, z których całkowity dochód przeznaczony będzie na remont wytypowanych przez organizatorów placówek.

- Serdecznie dziękuję Górnikowi Łęczna, zarówno kibicom, jak i klubowi, za przyłączenie się do ogólnopolskiej inicjatywy - mówi na stronie klubowej GKS Edgar Trzecieliński, koordynator akcji "KolorujeMY''. - Dzięki popularności akcji udało nam się pozyskać materiały budowlane oraz pierwszych wykonawców. Liczymy również, że w ślad za kibicami i klubem pójdą sponsorzy Górnika, wspólnie kolorując dzieciom z domów dziecka przestrzeń. Wchodzimy w najtrudniejszy etap akcji, okres realnych remontów, wsparcie będzie niezbędne - dodaje Trzecieliński.

Celem akcji jest wyremontowanie w 2013 roku minimum trzech domów dziecka na terenie całego kraju. Biorą w niej udział już m.in. Polski Związek Piłki Nożnej na czele z prezesem Zbigniewem Bońkiem, Miss Polski 2012 Katarzyna Krzeszowska, a także około 20 stowarzyszeń kibiców i ponad 193 tys. ludzi! Organizatorami akcji są Ogólnopolski Związek Stowarzyszeń Kibiców oraz serwis społecznościowy HabitatON.

- Jako stowarzyszenie kolorowaliśmy już na jednym z meczów klasy A - mówi dla klubowej strony Górnika Tomasz Płaza, prezes Stowarzyszenia Kibiców Górnika Łęczna. - Po naszym powrocie na trybuny postanowiliśmy zarazić tą inicjatywą klub. Będzie to pierwsza w tym sezonie wspólna akcja społeczna, ale na pewno nie ostatnia - zapewnia Płaza.

- Zawsze podkreślamy, że piłka nożna to sport społeczny. Jesteśmy otwarci na takie inicjatywy. Górnik i jego kibice od dawna współpracują z Domem Dziecka w Kijanach. Cieszymy się, że poprzez udział w akcji "KolorujeMy'' będziemy mogli pomóc również innym - dodaje prezes GKS Artur Kapelko. Na trybunach stadionu podczas meczu z Sandecją obecne będzie też niepubliczne przedszkole Aniołek z Łęcznej, które przygotuje specjalne strefy dla najmłodszych, gdzie pod opieką animatorek najmłodsi kibice będą mogli miło spędzić czas, również kolorując.