Wisła w końcu się przełamała. Nerwowo było jednak do końca

Piłkarze puławskiej Wisły pokonali w sobotę przed własną publicznością Garbarnię Kraków 2:1. Było to drugie zwycięstwo ?Dumy Powiśla? w lidze w tym sezonie.
Spotkanie rozpoczęło się fantastycznie dla gospodarzy, bo już w czwartej minucie Wisła wyszła na prowadzenie. Dobre dośrodkowanie Ivana Litwiniuka z rzutu wolnego wykorzystał Konrad Nowak. W pierwszej połowie gospodarze przeważali i wszystko wskazywało na to, że jeszcze przed przerwą powiększą przewagę, ale po 45 minutach prowadzili tylko 1:0.

Po zmianie stron gospodarze nie rezygnowali i w 63. minucie dopięli swego. Kolejnym dobrym dośrodkowaniem, tym razem z rzutu rożnego, popisał się Litwiniuk. Piłkę w polu karnym przedłużył jeszcze jeden z Wiślaków, a Nowak "szczupakiem" wepchnął ją do bramki gości.

Wszystko wskazywało na to, że Wisła spokojnie "dowiezie" zwycięstwo do końca, ale w 83. minucie goście zdobyli bramkę kontaktową. Błąd puławskiej defensywy wykorzystał Jakub Górecki. To spowodowało, ze w końcówce kibice w Puławach przeżyli sporo nerwów, ale ostateczni ich ulubieńcy obronili zwycięstwo i zainkasowali trzy punkty.

Wisła Puławy 2 (1)

Nowak 4. i 63.

Garbarnia Kraków 1 (1)

Górecki 83.

Wisła: Penkowec - Gawrysiak, Pielach, Kwiatkowski Ż, Budzyński - Jabkowski (50. Zabielski), Maksymiuk Ż, Wiącek, Litwniuk Ż (78. Charzewski) - Martuś (67. Nowosielski), Nowak Ż.

Garbarnia: Jękot - Byrski, Pluta, Kowalski, Piszczek (79. Kaczor) - Górecki, Kalemba (65. Kostrubała), Metz, Leszczak - Kalicki, Ogar (63. Fedoruk).

Sędziował: Marcin Muszyński (Łódź)

Wyniki pozostałych rozegranych do tej pory spotkań grupy wschodniej II ligi: Radomiak Radom - Pogoń Siedlce 5:3, Motor Lublin - Wigry Suwałki 1:3, Olimpia Elbląg - Olimpia Zambrów 0:0, Znicz Pruszków - Legionovia Legionowo 0:1. Mecze Pelikan Łowicz - Stal Rzeszów, Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Concordia Elbląg zostaną rozegrane 18. sierpnia, a spotkania Stal Stalowa Wola - Stal Mielec i Limanovia Limanowa - Siarka Tarnobrzeg 21. sierpnia.