Sparing na zero, do Górnika doszedł nowy stoper

Choć sezon pierwszej ligi już się rozpoczął, Górnik Łęczna szuka jak najwięcej gry i dołącza do swojej kadry kolejnych piłkarzy. Umowę z ?zielono-czarnymi? podpisał obrońca Łukasz Sołowiej, a podopieczni Jurija Szatałowa zremisowali z Orlętami Radzyń Podlaski 0:0.
W środę pierwszoligowy Górnik Łęczna zremisował w sparingu z Orlętami Radzyń Podlaski. Spotkanie to miało przygotować GKS do sobotniego starcia ligowego z Wisłą Płock, które rozpocznie się na łęczyńskim obiekcie o 15.45.

Do GKS dołączył nowy obrońca. Jest to Łukasz Sołowiej, 24-letni wychowanek Dębu Dąbrowa Białostocka. W trakcie swojej kariery grał również w Sokole Sokółka, GLKS Nadarzyn, drużynie Młodej Ekstraklasy Polonii Warszawa oraz Wigrach Suwałki. Z łęczyńską ekipą trenował już od kilku tygodni i ostatecznie klub zdecydował się na zatrudnienie Sołowieja. GKS wciąż testuje graczy, którzy mogą zasilić kadrę łęczyńskiej drużyny. W test-meczu z Orlętami wystąpili m.in. pomocnik Sebastian Radzio z Widzewa Łódź oraz obrońca Łukasz Sosnowski ze Świtu Nowy Dwór Mazowiecki.

Górnik sezon 2013/2014 rozpoczął od wyjazdowej porażki 0:2 z GKS Tychy. W drugiej kolejce, w sobotę, podejmie w Łęcznej beniaminka I ligi - Wisłę Płock.