Półfinał młodzieżowców. Ostatnia szansa Łukaszewskiego

W czwartek na torze przy al. Zygmuntowskich odbędzie się półfinał Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski. W zawodach wystartuje dwóch zawodników Lubelskiego Węgla KMŻ.
Czwartkowe zawody będą niezwykle ważne przede wszystkim dla Mateusza Łukaszewskiego. Wychowanek leszczyńskiej Unii, od kilku lat jeżdżący dla "Koziołków" staje przed ostatnią szansą na osiągnięcie sukcesu w kategorii młodzieżowca. "Wiertara" ma już bowiem 21 lat i w następnym sezonie będzie już seniorem. - To dla mnie jedna z najważniejszych imprez w sezonie i rzeczywiście ostatnia szansa, żeby zaistnieć w mojej karierze młodzieżowca - mówi zawodnik. - Nie ukrywam, że celuję w awans, chociaż będzie ciężko, bo w obsadzie jest paru dobrych zawodników. Czuję się jednak na tyle szybki na torze w Lublinie, by awansować, a z którego miejsca czy z jaką ilością punktów, to już jest nieistotne.

Łukaszewski na pewno nie jest bez szans na awans, zwłaszcza że po kontuzji odniesionej w ligowym meczu w Ostrowie Wielkopolskim nie ma już śladu, co było widać podczas ostatniej rundy MDMP. Tam ten zawodnik zdobył osiem punktów w trzech startach. - Nie wiem, czy to był rzeczywiście taki dobry wynik, bo wiadome, że jechało tam sporo chłopaków, którzy dopiero co zdali licencję - studzi optymizm Łukaszewski. - Czułem jednak, że byłem naprawdę szybki i miałem bardzo dobrze dopasowany motocykl do rzeszowskiego toru. W ogóle mój sprzęt spisuje się coraz lepiej i chyba z moim mechanikiem znalazłem już receptę. Można powiedzieć, że lepiej późno niż wcale. Mam nadzieję, że to znajdzie odzwierciedlenie także w tych zawodach.

Drugim reprezentantem gospodarzy będzie wypożyczony w tym sezonie z Unii Tarnów Arkadiusz Madej. Młody wychowanek "Jaskółek" nie ma raczej wielkich szans na awans, a czwartkowe zawody mają być dla niego kolejną okazją do nauki.

Faworytów rywalizacji należy szukać w zawodnikach na co dzień startujących w najwyższej klasie rozgrywkowej. Wśród nich są m. in. utalentowani Artur Czaja z częstochowskiego Dospel Włókniarza, Mikołaj Curyło z Polonii Bydgoszcz czy przechodzący ostatnio kryzys Kamil Adamczewski ze Stelmetu Falubaz Zielona Góra.

Do walki włączyć może się także Mateusz Borowicz. Zawodnik Unii Tarnów ostatnio spisuje się co prawda kiepsko, ale w poprzednim sezonie jeździł w barwach Lubelskiego Węgla KMŻ, a w tym roku bronił jego barw jako gość podczas meczu z Ostrovią Ostrów Wlkp., więc tor zna. W spotkaniu z zespołem z Wielkopolski także jednak nie spisał się najlepiej i zdobył tylko jedno "oczko". Borowicz ma jednak o co walczyć, bo ostatnio wypadł ze składu zespołu tarnowskiego, ale w niedzielę ma szansę pojechać jako gość w meczu LW KMŻ z Renault Zdunek Wybrzeżem Gdańsk. Z pewnością to czy otrzyma szansę od trenera Mariana Wardzały będzie w dużym stopniu zależało od jego czwartkowego występu.

Początek zawodów o godzinie 18.30. Awans do finału uzyska czołowa piątka i jeden rezerwowy.

Lista startowa: 1. Mateusz Łukaszewski (Lubelski Węgiel KMŻ Lublin), 2. Łukasz Bojarski (Betard Sparta Wrocław), 3. Arkadiusz Madej (Lubelski Węgiel KMŻ Lublin), 4. Mike Trzensiok (Betard Sparta Wrocław), 5. Kamil Adamczewski (Stelmet Falubaz Zielona Góra), 6. Łukasz Kret (PGE Marma Rzeszów), 7. Mikołaj Curyło (składywęgla.pl Polonia Bydgoszcz), 8. Marco Gaschka (PGE Marma Rzeszów), 9. Kacper Gomólski (Unia Tarnów), 10. Ernest Koza (Unia Tarnów), 11. Mateusz Borowicz (Unia Tarnów), 12. Edward Mazur (Unia Tarnów), 13. Hubert Łęgowik (Dospel Włókniarz Częstochowa), 14. Artur Czaja (Dospel Włókniarz Częstochowa), 15. Kacper Woryna (ŻKS ROW Rybnik), 16. Rafał Malczewski (Dospel Włókniarz Częstochowa). R-1. Łukasz Lesiak (Unia Tarnów), R-2. Oskar Polis (Dospel Włókniarz Częstochowa), R-3. Krystian Rempała (PGE Marma Rzeszów).