Na Śląsku Górnik poległ. Przez "petardy" z dystansu

W pierwszym spotkaniu rundy jesiennej I ligi Górnik Łęczna przegrał w Jaworznie z GKS Tychy 0:2 (0:1). Oba gole dla gospodarzy zdobył uderzeniami z dystansu Paweł Smółka.
Nie udał się debiut na trenerskiej ławce Górnika Jurijowi Szatałowowi, podobnie jak ośmiu graczom, którzy po raz pierwszy zagrali w barwach jego drużyny. Łęcznianie walcząc w niedzielę nie tylko z rywalami, ale i morderczym upałem, dość, szybko, bo już w 14. minucie, stracili pierwszego gola. Smółka huknął potężnie z dwudziestu metrów, piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do bramki łęcznian. Piłkarze Górnika próbowali odpowiedzieć, jednak uderzenia Grzegorza Bonina, Sebastiana Szałachowskiego i Bartłomieja Niedzieli albo były niecelne, albo piłka lądowała w dłoniach tyskiego bramkarza. Gospodarze mieli przed przerwą jeszcze jedną okazję bramkową - jednak Sergiusz Prusak wygrał pojedynek sam na sam ze Smółką.

Po przerwie aktywniejsi byli łęcznianie - dwukrotnie, w 47. i 50. min na bramkę Piotra Misztala groźnie uderzał Tomasz Nowak, jednak za każdym razem zabrakło nieco precyzji. Również Niedziela miał szansę, ale nie zdołał jej wykorzystać i przegrał pojedynek z golkiperem gospodarzy. Tyszanie czekali na swoją okazję - i doczekali się w 67. minucie, a gol był bliźniaczo podobny do pierwszego. Znów Smółka znalazł się tuż przed polem karnym, uderzył potężnie i Prusak mógł jedynie wyjąć piłkę z siatki. Uradowani takim obrotem sprawy Ślązacy cofnęli się już całkowicie na własną połowę, ograniczając się jedynie do rozbijania ataków drużyny z Łęcznej, która słabła z minuty na minutę. Wprawdzie Górnik pozostawił na Śląsku dobre wrażenie, ale trzy punkty trafiły do tyszan.

GKS Tychy 2 (1)

Bramki: Smółka (14., 67.)

Górnik Łęczna 0

GKS Tychy: Misztal - Krajanowski Ż, Kopczyk, Balul, Chomiuk - Małkowski, Imiela (64. Czupryna), Żunić, Gąsior (58. Sadowski), Szczęsny (74. Dzięgielewski) - Smółka.

Górnik: Prusak - Tadrowski, Bielak, Nikitović Ż (74. Kalkowski), Szmatiuk - Sasin, Nowak, Bonin, Niedziela - Szpak (81. Oziemczuk), Szałachowski (64. Kozacuks).

Sędziował: Sebastian Krasny (Kraków).

Wyniki pozostałych spotkań I kolejki: Chojniczanka Chojnice - Kolejarz Stróże 3:1, Olimpia Grudziądz - Dolcan Ząbki 0:5, Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Energetyk ROW Rybnik 2:2, Stomil Olsztyn - Arka Gdynia 0:0, Wisła Płock - Miedź Legnica 2:2, Flota Świnoujście - GKS Katowice 1:0, Sandecja Nowy Sącz - Okocimski Brzesko 0:2. Mecz GKS Bełchatów - Puszcza Niepołomice zakończył się po zamknięciu wydania "Gazety".