W Londynie mu nie wyszło. W Toruniu też tak sobie

W Toruniu zakończyły się 89. Mistrzostwa Polski Seniorów w Lekkiej Atletyce. Reprezentanci Lubelszczyzny zdobyli tam siedem medali, w tym dwa z najszlachetniejszego kruszcu.
Na najwyższym stopniu mistrzowskiego podium stanęła miotaczka AZS AWF Biała Podlaska Agnieszka Dziubińska, która z wynikiem 16,94 m wygrała konkurs pchnięcia kulą. Złoty medal wywalczył też skoczek wzwyż Szymon Kiecana. Zawodnik zamojskiego Agrosu pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 225 cm. Drugą lokatę zajął Piotr Śleboda (Olimpia Grudziądz (222 cm), a trzeci był z takim samym rezultatem Piotr Milewski (Podlasie Białystok). Z kolei srebrny medal w trójskoku zdobyła Anna Zych (AZS AWF Biała Podlaska), która skoczyła na odległość 13,65 m. Tę konkurencję wygrała z wynikiem 14,20 m Anna Jagaciak (Juvenia Puszczykowo). Na drugim miejscu ukończyła mistrzostwa sztafeta 4x100 m AZS AWF Biała Podlaska. Bialczanie biegli w składzie: Tomasz Majak, Damian Karolak, Paweł Stempel, Karol Musiej i uzyskali rezultat 40,99. Lepsi okazali się tylko sprinterzy Podlasia Białystok z czasem 40,16.

Natomiast z brązowym medalem wróci z Torunia jeden z faworytów rzutu młotem - Paweł Fajdek. Tym razem zawodnik Agrosu musiał uznać wyższość wielce utytułowanego Szymona Ziółkowskiego (OŚ AZS Poznań), który uzyskał 77,74 m, i Wojciecha Nowickiego z białostockiego Podlasia (75,64.). Fajdek posłał młot na odległość 75,22 m.

Trzecią lokatę zajęła tyczkarka Paulina Dębska. Zawodniczka AZS UMCS Lublin skoczyła 3.80 m. Wygrała Anna Rogowska (SKLA Sopot) - 4.55 m przed Aleksandrą Wiśnik (OSOT Szczecin) - 3.90 m. Brązowy krążek wywalczył też w biegu na 800 m Sebastian Smoliński z lubelskiego Startu (1.50,24). Zwyciężył Artur Kuciapski (RKS Łódź) - 1.49,98 przed Kamilem Gurdakiem (Stal Nowa Dęba) - 1.50,06.