Na razie trzy razy złoto. Czy będzie więcej medali?

W Drzonkowie odbywa się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, która jest jednocześnie letnimi Mistrzostwami Polski Juniorów 17- i 18-letnich. Do tej pory pływacy z Lubelszczyzny zdobyli trzy złote medale.
Dwa z nich wywalczyła Zuzanna Chwadeczko. Zawodniczka MPT Lublinianka zwyciężyła na dystansie 50 m stylem klasycznym, gdzie uzyskała czas 32,74 i na 50 m st. motylkowym (28,19). Na najwyższym stopniu mistrzowskiego podium stanął także Jan Hołub ze świdnickiej Avii, który triumfował na 50 m st. dowolnym (23,17).

Z kolei w Oświęcimiu rozgrywane są Mistrzostwa Polski Juniorów 15-letnich. W tej imprezie srebro na dystansie 200 m st. grzbietowym wywalczył Dominik Niedziałek (Skarpa Lublin), a trzecie miejsce na 200 m st. dowolnym zajęła Joanna Wojciechowska z lubelskiego Orlika.