W mistrzostwach Europy Polacy wspinali się na medal

We francuskim Chamonix rozegrano mistrzostwa Europy we wspinaczce sportowej. W konkurencji na czas reprezentanci Polski wywalczyli tam dwa srebrne medale.
Wśród pań kolejny już sukces w tym roku odniosła Aleksandra Rudzińska (Inowex Skarpa Lublin), która stanęła na drugim stopniu mistrzowskiego podium. Jej dwie koleżanki klubowe Patrycja Chudziak i Monika Prokopiuk zajęły odpowiednio 10. i 11. lokatę. Natomiast w kategorii mężczyzn srebro zdobył Marcin Dzieński z tarnowskiej Tarnovii. Startowali także dwaj zawodnicy lubelskiego Inoweksu Skarpa - Karol Denis był 25., a tuż za nim uplasował się Jakub Kozłowski.

W tej samej miejscowości odbyły się także zawody o Puchar Europy. Tu też duży sukces odnieśli zawodnicy i zawodniczki z Lublina. W kategorii juniorek 16-17-letnich zwyciężyła Patrycja Chudziak. Z kolei Aleksandra Rudzińska była druga w kategorii młodzieżowej 18-19 lat, a Katarzyna Kwiatkowska szósta wśród 14-15-latek. Z kolei w juniorach 16-17-letnich piąte miejsce zajął Karol Denis, a Jakub Kozłowski wywalczył szóstą lokatę w grupie młodzieżowej.