Remis Bogdanki z Jagiellonią, junior z Motoru znów trafił

Remisem 2:2 zakończył się sobotni sparing ekstraklasowej Jagiellonii Białystok z pierwszoligowym GKS Bogdanka Łęczna. W zespole z Łęcznej znów bramkę zdobył testowany junior grający ostatnio w Motorze Lublin - Damian Szpak.
Test-mecz rozegrany w Siemiatyczach był bardzo ciekawy. Już w piątej minucie czerwoną kartkę za faul na wychodzącym na wolną pozycję graczu Bogdanki obejrzał bramkarz Jagiellonii Jakub Słowik. Kilkadziesiąt sekund później GKS cieszył się z prowadzenia - rzut wolny pięknym uderzeniem na bramkę zamienił Tomasz Nowak. Drugi cios Bogdanka zadała pod koniec pierwszej połowy, kiedy to były piłkarz Motoru Lublin Damian Szpak (zdobył dwie bramki w ostatnim sparingu "zielono-czarnych", w którym GKS pokonał Motor 3:0) przerzucił futbolówkę nad bezradnym bramkarzem ekipy z Białegostoku.

Druga część meczu należała już do Jagiellonii. W 59. minucie za faul czerwoną kartkę po raz drugi obejrzał bramkarz, ale tym razem był to Paweł Socha z Bogdanki. Po chwili "Jaga" zdobyła po strzale Michała Pazdana bramkę kontaktową. W 77. minucie wynik na 2:2 ustalił natomiast Adam Dźwigała, który wykorzystał dobre dośrodkowanie Mateusza Żebrowskiego.

W zespole z Łęcznej obok Szpaka testowany był inny napastnik - Michał Fidziukiewicz, który niedawno opuścił Jagiellonię, a także obrońca Łukasz Sołowiej z Wigier Suwałki.