Motor udanie zaczął sezon. Pokonał Elanę w Pucharze Polski

Drugoligowy Motor Lublin udanie oficjalnie rozpoczął sezon 2013/2014. W meczu rundy przedwstępnej Pucharu Polski pokonał Elanę Toruń 1:0 i awansował do rundy wstępnej rozgrywek.
Mecz doskonale rozpoczął się dla lublinian. Już w piątej minucie prowadzenie dał Motorowi niezawodny Igor Migalewski. Snajper z Ukrainy zamienił na gola dogranie z rzutu rożnego. Początkowa faza spotkania należała do ekipy znad Bystrzycy, która starała się kontrolować przebieg spotkania. Gospodarze rozbudzili się w końcówce pierwszej odsłony meczu, ale nie potrafili poważnie zagrozić bramce strzeżonej przez Mateusza Oszusta. Pod koniec pierwszej połowy osłabienia doznał zespół Przemysława Delmanowicza i jeszcze przed przerwą musiał on zmienić kontuzjowanego Rafała Króla.

W drugiej połowie Motor nieco oddał inicjatywę i nastawił się na kontry. Pod obiema bramkami kilka razy było dosyć groźnie, ale albo dobrze interweniowali golkiperzy, albo graczom z pola brakowało skuteczności przy wykańczaniu akcji. W 89. minucie po faulu w polu karnym szansę na podwyższenie wyniku miał jeszcze Motor, jednak tym razem Migalewski nie trafił do siatki - po jego uderzeniu z karnego piłka poszybowała nad bramką. Goście nie wykorzystali jednak ostatnich minut i nie zdołali wyrównać, dzięki czemu to lublinianie pozostali w grze.

W kolejnej rundzie Pucharu Polski Motor zmierzy się ze zwycięzcą pary Skra II Częstochowa - Górnik Wałbrzych.