U nas "wisi", ale jest kapitanem reprezentacji Rosji

Zawodnik Lubelskiego Węgla KMŻ Andriej Kudriaszow został mianowany kapitanem reprezentacji Rosji na Drużynowy Puchar Świata. "Sborna" w sobotę pojedzie w półfinale tej imprezy, która zostanie rozegrana w Częstochowie.
Kudriaszow został kapitanem pod nieobecność kilku podstawowych zawodników rosyjskiej kadry narodowej. W ekipie naszych wschodnich sąsiadów zabraknie bowiem czołowych żużlowców świata - Emila Sajfutdinowa oraz braci Grigorija i Artioma Łagutów. W składzie nie ma też doświadczonego Romana Poważnego.

Rosjanie postawili zatem na młodzież, bo oprócz 22-letniego Kudriaszowa w zestawieniu są też Wiktor Kułakow, Wladimir Borodulin i Ilia Czałow.

Rywalami "sbornej" w sobotnim półfinale w Częstochowie będą Polacy, Australijczycy i Łotysze. Do finału w Pradze awansuje bezpośrednio tylko zwycięzca. Dwie kolejne ekipy pojadą w barażu.

Warto przypomnieć, że Kudriaszow został przez Główną Komisję Sportu Żużlowego niedawno zawieszony na cztery spotkania i ukarany 3 tys. zł grzywny za celowy upadek podczas I-ligowego meczu LW KMŻ z Ostrovią Ostrów Wielkopolski.

Skład reprezentacji Rosji na Drużynowy Puchar Świata: 1. Wiktor Kułakow, 2. Władimir Borodulin, 3. Ilja Czałow, 4. Andriej Kudriaszow.