Mazovia MTB Maraton. Największy na świecie i w magicznych miejscach

W najbliższy weekend do Puław, Kazimierza Dolnego i Nałęczowa zawita Merida Mazovia MTB Maraton. To największa tego typu impreza kolarska nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie.
Składający się w tym roku aż z 17 etapów maraton od lat cieszy się wielką popularnością. Organizowana przez niegdyś znakomitego kolarza Cezarego Zamanę impreza z roku na rok przyciąga coraz więcej uczestników, a w tym roku organizatorzy spodziewają się rekordu frekwencji. Dziewiąty i dziesiąty etap cyklu odbędą się w Puławach i Nałęczowie, a w Kazimierzu Dolnym rozegrana zostanie, posiadająca swoją własną klasyfikację, jazda indywidualna na czas.

Zarówno w Puławach, jak i w Nałęczowie zawodnicy będą ścigać się na trzech dystansach - fit (około 22 km), mega (ok. 45 km) i giga (prawie 100 km). Oprócz tego najmłodsi będą mogli wystartować na dystansie zwanym hobby, który liczyć będzie około 3 km.

- Puławy, Kazimierz i Nałęczów to miejscowości, które idealnie wpisują się w koncepcję naszej imprezy - mówi Zamana. - Nazywane są Trójmiastem Południa, ale ja nazywam je Trójmiastem Rowerowym i mam nadzieję, że po naszym wyścigu to się przyjmie. Spodziewamy się około 1,5 tys. uczestników, którym chcemy pokazać piękno tej krainy. Trasa będzie wiodła między innymi malowniczymi wąwozami, a czasówka w Kazimierzu odbędzie się w okolicach rynku. Na pewno będzie ciekawie.

Oprócz wyścigów zorganizowany zostanie także rajd rowerowy "Wzdłuż Wisły, pośród winnic i macierzanki", który odbędzie się w piątek około godz. 17. To propozycja dla tych, którzy chcą w miły i aktywny sposób spędzić czas, ale bez nadmiernego wysiłku i rywalizacji. Trasa zapowiada się malowniczo, bo wystartuje na kazimierskim rynku, a wiedzie choćby przez starą osadę rybacką Mięćmierz oraz w okolicach kamieniołomu w Kazimierzu Dolnym.

W Puławach oprócz atrakcji sportowych, zorganizowany zostanie też koncert szantowy, który odbędzie się przy starcie usytuowanym w porcie przy Wiśle.

Do udziału w maratonie zapisywać można się cały czas w internecie na stronie www.mazoviamtb.pl. Można się także zgłosić w dniu imprezy - od godz. 8. Natomiast start w obu dniach wyznaczono na godz. 10.30.