Lubelscy Budowlani zdobyli mistrzostwo Polski

Piękny sukces odnieśli rugbiści Budowlanych. W finale rozegranych w Gdańsku mistrzostw Polski Juniorów lublinianie pokonali swych imienników z Łodzi 15:10 i wywalczyli złoty medal.
Warto przypomnieć, że drużyna z ul. Krasińskiego już po raz trzeci w historii klubu okazała się najlepszą w naszym kraju.

Lublinianie wywalczyli pierwsze miejsce w znakomitym stylu. Nie stracili w tej imprezie ani jednego punktu. W spotkaniach grupowych wygrali kolejno ze Spartą Jarocin (64:5), Juvenią Kraków (20:7) i gdańską Lechią (45:5).

W finale zespół trenera Piotra Chodunia zmierzył się z Budowlanymi Łódź. - Mecz stał na dobrym poziomie i był szalenie emocjonujący - mówi lubelski szkoleniowiec. - Prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. Najpierw przegrywaliśmy 0:5, potem prowadziliśmy 10:5, a do przerwy był remis 10:10. W drugiej części spotkania przeżywaliśmy ciężkie chwile, bo po żółtych kartkach Jakuba Bobruka i Piotra Wiśniewskiego przez cztery minuty graliśmy 13 na 15. Na szczęście udało nam się ten trudny okres przetrwać. Na sześć minut przed końcem piękną akcję przeprowadził Arek Maksim, a skutecznie wykończył ją Bobruk. Były to punkty na wagę złota. Łodzianie rzucili się jeszcze do ataku, ale my już nie daliśmy sobie wydrzeć mistrzostwa. Bardzo się cieszymy z tego sukcesu, myślę, że zasłużonego, bo z meczu na mecz graliśmy lepiej.

W tym spotkaniu zespół z Lublina wystąpił w składzie: Michał Kisiak, Damian Trzpioła, Michał Koszla, Artur Bartoszewski, Marcin Gulka 5 (Radosław Zaręba), Rene Nalepa, Piotr Wiśniewski, Patryk Kiełsa, Jakub Bobruk 5, Patryk Ćwieka 5, Karol Król (Jędrzej Nowicki), Arkadiusz Maksim, Grzegorz Szczepański, Szymon Okapa, Filip Janeczko. Ponadto w turnieju wystąpili: Rafał Caban, Kajetan Spodzieja, Mateusz Zabiegała, Przemysław Ćwieka i Wojciech Lubisz. Kierownikiem ekipy był prezes klubu Jacek Zalejarz.

Sparta Jarocin - Pogoń Siedlce 0:33

Końcowa klasyfikacja MPJ: 1. Budowlani Lublin, 2. Budowlani Łódź, 3. Juvenia Kraków, 4. Orkan Sochaczew, 5. Posnania Poznań, 6. Lechia Gdańsk, 7. Pogoń Siedlce, 8. Sparta Jarocin