Motor przegrał w sparingu ze Stalą 1:3. Jest trzon zespołu

Drugoligowy Motor Lublin meczem sparingowym ze Stalą Rzeszów zakończył pewien etap przygotowań do sezonu 2013/2014. Klub z Lublina kończy już testowanie większości zawodników.
W sparingu ze Stalą Rzeszów wystąpiło w Motorze kilkunastu testowanych graczy, co przełożyło się na brak zgrania żółto-biało-niebieskich, a tym samym wynik spotkania. Pierwszą bramkę dla Stali z rzutu karnego po faulu na Ireneuszu Grybosiu zdobył Łukasz Szczoczarz. Sześć minut później na 2:0 podwyższył Gryboś, a w 35. minucie spotkania testowanego bramkarza Widzewa Łódź Patryka Wolańskiego przelobował Michał Lisańczuk. Jedynego gola w tym meczu dla gospodarzy zdobył w 40. minucie strzałem głową Igor Migalewski. W drugiej połowie Motor grał nieco lepiej, jednak żadne gole już nie padły.

Spotkanie to zakończyło okres testowy w przypadku większości graczy. Spośród sprawdzanych zawodników trenować w zespole Motoru będą wciąż pomocnicy Sebastian Orzędowski, Tunezyjczyk Buchina i Damian Fortuna z Widzewa Łódź. Sztab szkoleniowy żółto-biało-niebieskich z chęcią w drużynie widziałby również obrońcę Bartosza Sobotkę z GKS-u Katowice, ale ten na razie musiał wrócić do swojego klubu i kwestia tego, czy zagra w Lublinie, powinna wyjaśnić się za kilka dni.

Ważne kontrakty z Motorem ma już kilkunastu zawodników. Są to: Igor Migalewski, Damian Falisiewicz, Dawid Ptaszyński, Damian Kądzior, Rafał Król, Mateusz Oszust, Paweł Lipiec, Patryk Czułowski, Piotr Karwan, Artur Węska, Tomasz Sedlewski i Maciej Zieliński. Niemal na pewno umowę z Motorem przedłuży też Grzegorz Bronowicki. W zespole pozostaną też najzdolniejsi juniorzy, tacy jak Kamil Wolski, Jakub Kosiarczyk czy Marcin Kufrejski. Klub cały czas prowadzi rozmowy z zawodnikami, którzy mają być realnymi wzmocnieniami składu. Poszukiwani są przede wszystkim dwaj dobrej klasy napastnicy oraz stoper.

Motor Lublin 1 (1)

Migalewski (40.)

Stal Rzeszów 3 (3)

Szczoczarz (9. - karny), Gryboś (15.), Lisańczuk (35.)

Motor: I połowa: Wolański - Romanow, Falisiewicz, Wrona, Sobotka - Sedlewski, Król, Zieliński, Stencel, Kuśmider - Migalewski. II połowa: Łączycki - Sobotka, Falisiewicz, Karwan, Wojdyga - Fortuna, Kądzior, Orzędowski, Buchina, Tarkowski - Wolski.

Stal: Lewandowski (80. Szybiak) - Drożdżel (70. Kwaśniczko), Ołejnyk, Baran (60. Łagowski), Drelich (70. Bartkiewicz) - Lisańczuk (45. Szymański), Jędryas (60. Kitor), Szczoczarz (70. Zieliński), Więcek (45. Daszyk), Jakubowski (45. Szela) - Gryboś (60. Maca).