Minister Joanna Mucha zadowolona z działalności SOS

W piątek w Gimnazjum nr 5 w Lublinie odbyło się zakończenie roku Siatkarskich Ośrodków Szkolnych województwa lubelskiego. Na uroczystości pojawiła się minister sportu i turystyki Joanna Mucha.
Spotkanie było okazją do podsumowania roku działalności na Lubelszczyźnie ogólnopolskiego programu Siatkarskich Ośrodków Sportowych. Pozytywną ocenę wystawiła sama minister Joanna Mucha.

- Za pierwszy rok funkcjonowania siatkarskich ośrodków szkolnych wystawiłabym czwórkę, bo mamy trochę do poprawienia, gdyż program ruszył późno i największym problemem był nabór. Wiem jednak, że w nadchodzącym roku będzie dużo lepiej, a w ciągu kilku lat program będzie absolutnym brylancikiem. Moim zdaniem jest zaprojektowany jako doskonały jeśli chodzi o wyszkolenie kadry, która w przyszłości może zdobywać najwyższe trofea. Marzę o tym, żeby znalazły się środki, aby powtórzyć ten program w przypadku innych sportów zespołowych, przynajmniej piłki ręcznej i koszykówki. W tej chwili natomiast zazdrości nam cały siatkarski świat - stwierdziła Joanna Mucha.

Szkolenie młodzieży nie tylko w siatkówce, ale i innych sportach ma się w Lublinie w ostatnim czasie coraz lepiej, o czym przekonuje doradca prezydenta Lublina Krzysztofa Żuka do spraw sportu Waldemar Białowąs. - Jest to świetna inicjatywa, bo różne środowiska sportowe z innych dyscyplin patrzą na nią z pozytywną zazdrością. Na bazie tego ruchu powstała już też klasa piłki ręcznej, jest to przykład pozytywnego odzewu środowiska sportowego w Lublinie, bo takie klasy powstają w różnych dyscyplinach. To bardzo dobrze, że Lublin sportowo zaczyna na nowo odżywać właśnie dzięki zaangażowaniu środowiska, ale też wielkiemu wsparciu władz miejskich - powiedział Białowąs.