Rowerowe szaleństwo na Starym Mieście za nami [zdjęcia]

W niedzielę na lubelskim Starym Mieście królowali rowerzyści. Wszystko za sprawą imprezy Lublin City Race - wyścigów kolarskich na trasie wytyczonej w centrum miasta.
Mimo padającego deszczu rowerzyści MTB zjawili się na lubelskich zawodach w licznym gronie. Deszcz sprawił, że trasa była dość śliska, jednak to dodało tylko pikanterii rywalizacji prowadzonej na około kilometrowej trasie biegnącej malowniczymi ulicami Lublina - Archidiakońską, Grodzką, Ku Farze, Jezuicką czy Rybną. Podczas wyścigów zawodników dopingowali widzowie z okolicznych ogródków restauracyjnych.

Zwycięzcą zawodów został Adrian Rzeszutko z czasem 1:58:78, drugi był Andrzej Doktor (2:00:11), trzeci rezultat osiągnął Roger Głowacki (2:04:80). Wśród pań natomiast najlepsza była Małgorzata Rensz z czasem 2:19:03, drugie miejsce zajęła Aleksandra Wnuczek (2:25:42), zaś na najniższym stopniu podium stanęła Barbara Krzyśko (2:26:12).