Dwójka z Puław w kadrze. Zagrają przeciwko Holandii

W środę reprezentacja polskich piłkarzy ręcznych rozegra mecz kwalifikacji do mistrzostw Europy z Holandią. W składzie powołanym przez trenera Michaela Bieglera znalazło się dwóch zawodników Azotów: Przemysław Krajewski i Michał Szyba.
Spotkanie odbędzie się w Almere, a jego początek wyznaczono na godz. 19.30. Natomiast w meczu kończącym eliminacje do ME, który zostanie rozegrany 16 czerwca w Zielonej Górze biało-czerwoni zmierzą się z Ukrainą. Tę potyczkę zaplanowano na godz. 20. Potem jeszcze czeka naszych kadrowiczów wyjazdowy mecz towarzyski z gospodarzem mistrzostw Europy 2014 - Danią, który zostanie rozegrany 21 czerwca.

Warto przypomnieć, że prawoskrzydłowy puławian Przemysław Krajewski już od dłuższego czasu jest powoływany do reprezentacji i grał między innymi na ostatnich mistrzostwach świata. Natomiast występujący na prawym rozegraniu Michał Szyba od dawna znajdował się w orbicie zainteresowań selekcjonerów, ale w imprezie rangi mistrzostw świata czy Europy jeszcze nie zagrał.

Pierwszy mecz z Holandią Polacy gładko wygrali 33:22. Do tej pory nasi reprezentanci przegrali w grupie jedno spotkanie - ze Szwecją 21:29. Natomiast w rewanżu zespół trenera Bieglera pokonał Szwedów 22:18.

Skład reprezentacji Polski na mecz z Holandią - bramkarze: Sławomir Szmal (Vive Targi Kielce), Marcin Wichary (Orlen Wisła Płock); rozgrywający: Karol Bielecki, Tomasz Rosiński (obaj Vive Targi), Michał Kubisztal (Orlen Wisła), Mariusz Jurkiewicz (Atletico Madryt), Paweł Podsiadło (Selestat Alsace Handball - Francja), Michał Szyba (Azoty Puławy), Robert Orzechowski (MMTS Kwidzyn); skrzydłowi: Adam Wiśniewski (Orlen Wisła), Patryk Kuchczyński (NMC Powen Zabrze), Przemysław Krajewski (Azoty), Michał Daszek (MMTS); środkowi: Piotr Grabarczyk (Vive Targi), Bartosz Jurecki (SC Magdeburg - Niemcy), Kamil Syprzak (Orlen Wisła).