Kolarze górscy w różnym wieku opanowali zalew [zdjęcia]

Nad Zalewem Zemborzyckim rozegrano kolejną imprezę z cyklu XVIII Mistrzostw Polski w Kolarstwie Górskim Family Cup 2013. Były to jednocześnie mistrzostwa Lubelszczyzny.
Do rywalizacji przystąpiło 124 zawodników i zawodniczek podzielonych na kategorie wiekowe. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie - od dzieci do weteranów. Pogoda też dopisała. Trasa była wymagająca - nieco błotnista, piaszczysta, ale piękna. Debiutuję w takiej imprezie - mówiła przed startem Barbara Mazurek z Lublina. - Wprawdzie nie jestem przesądna, ale otrzymałam numer 13, szczerze mówiąc wolałabym inny. Bardzo lubię jazdę na rowerze, jeżdżę od najmłodszych lat. Tu wystartuję w kategorii E, czyli weteranek. Moim celem jest ukończenie zawodów. Tak też się stało, pani Barbara zameldowała się na mecie w całkiem dobrej kondycji. W tej samej kategorii wystąpiła Krystyna Gwiazdowska, spokrewniona ze słynnym kolarzem Grzegorzem Gwiazdowskim. To znacznie bardziej doświadczona zawodniczka. - Cztery lata temu wraz z córką Darią wygrałyśmy klasyfikację rodzinną Family Cup - wspomina. - Potem córka zaczęła wyczynową karierę, więc nie jeździłam. Tu wystąpię nieco przypadkowo i nie wiem, jak się spiszę. Obawy okazały się płonne - poszło całkiem dobrze, bo pani Krystyna w kategorii E uplasowała się na drugiej pozycji.

Cały cykl Mistrzostw Polski w Kolarstwie Górskim Family Cup składa się z 17 eliminacji regionalnych. Z każdej z nich do finału przechodzi pierwszych sześć osób z każdej kategorii oraz sześć najlepszych rodzin. Szczegółowe wyniki na stronie www.familycup.pl