Poznaliśmy laureatów Nagród Sportowych Miasta Lublin

W ratuszu ogłoszono laureatów nagród sportowych miasta Lublin. Otrzymali je Justyna Marciniak i Jacek Rutkowski.
Kapituła pod przewodnictwem radnego Leszka Daniewskiego rozpatrzyła w sumie 13 wniosków - siedem o Nagrodę Miasta Lublin dla zawodników osiągających najwyższe wyniki sportowe w 2012 roku i sześć o Nagrodę Miasta Lublin dla trenerów i innych osób wyróżniających się osiągnięciami w działalności sportowej oraz zasłużonych w osiąganie przez zawodników wysokich wyników sportowych. Prezydent Krzysztof Żuk zaakceptował propozycje Kapituły.

W pierwszej kategorii nagrodę w wysokości 15 tys. zł otrzymała Justyna Marciniak z Lubelskiego Klubu Karate Tradycyjnego - mistrzyni świata w fuku-go i wicemistrzyni świata w kumite, mistrzyni Polski i zwyciężczyni Polskiej Ligi Karate.

Natomiast w drugiej nagrodę (20 tys. zł) przyznano Jackowi Rutkowskiemu trenerowi siatkówki klasy mistrzowskiej, prowadzącemu przez szereg lat zespoły młodzieżowe i osiągającego bardzo dobre wyniki we współzawodnictwie dzieci i młodzieży (wicemistrzostwo Polski kadetek w 2012 r.). Szkoleniowiec ten wychował kilka reprezentantek Polski w siatkówce i siatkówce plażowej, założył też przed 20-laty Towarzystwa Piłki Siatkowej. Jest także współtwórcą Siatkarskich Ośrodków Szkolnych.