Sport.pl

Czterech graczy Azotów zagra w Scandinavian Cup

Reprezentacja Polski B piłkarzy ręcznych weźmie udział w turnieju w Norwegii. W imprezie zagrają także Szwecja, Rumunia i gospodarze.
Do kadry narodowej, która tym razem złożona jest z zawodników krajowych, trener Michael Biegler powołał czterech zawodników z puławskich Azotów: rozgrywających Piotra Masłowskiego, Rafała Przybylskiego i Michała Szybę oraz skrzydłowego Przemysława Krajewskiego. W zespole nie ma graczy trzeciej drużyny w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów Vive Targi Kielce, która dopiero w niedzielę zakończyła rywalizację w Final Four.

Zawody odbędą się w Larvik i rozpoczną 4 czerwca. W pierwszym dniu Polacy zmierzą się ze Szwecją (godz. 18.30), w środę zagrają z Norwegią (godz. 20.15), a w czwartek z Rumunią (godz. 18.30). Transmisja w Orange Sport.

Reprezentacja Polski wystąpi w składzie - bramkarze: Adam Morawski, (Orlen Wisła Płock), Piotr Wyszomirski (Csugói KK); rozgrywający: Piotr Chrapkowski (Orlen Wisła), Piotr Masłowski, Rafał Przybylski, Michał Szyba (wszyscy Azoty), 

Antoni Łangowski (MMTS Kwidzyn), Maciej Pilitowski (Piotrkowianin Piotrków Tryb.), Marek Szpera (Tauron Stal Mielec); skrzydłowi: Michał Bartczak (Zagłębie Lubin), Michał Daszek (MMTS), Przemysław Krajewski (Azoty) Damian Kostrzewa (Tauron Stal); Obrotowi: Marek Daćko (Piotrkowianin), Michał Peret (MMTS), Kamil Syprzak (Orlen Wisła).