Osłabiona Bogdanka wróciła do gry i wywalczyła remis

W ostatnim meczu na własnym stadionie w sezonie 2012/2013 Bogdanka Łęczna zremisowała z Sandecją Nowy Sącz 2:2. Gospodarze od 30. minuty grali w osłabieniu, ale udało im się odrobić dwie bramki straty.
Mecz już od początku był dla łęcznian pechowy, bowiem w pierwszej minucie boisko z powodu złamania nosa w starciu z Maciejem Górskim opuścić musiał junior GKS Bartosz Wiązowski. W 21. minucie na prowadzenie zaś niespodziewanie wyszła Sandecja. Maciej Bębenek przez jakiś czas "czarował" w polu karnym Bogdanki, po czym strzelił w stronę bramki Sergiusza Prusaka. Zawodnik z Nowego Sącza nie trafił w piłkę czysto, a ta niespodziewanie dla wszystkich wpadła do siatki. Dziewięć minut później goście prowadzili już 2:0. Arbiter Sebastian Krasny uznał, że Michał Benkowski sfaulował wychodzącego na sam na sam Piotra Kosiorowskiego i podyktował rzut karny. Decyzja ta wzbudziła spore emocje, bowiem wielu obserwatorów twierdziło, że defensor z Łęcznej nie dość, że interweniował przed polem karnym, to jeszcze wygarnął futbolówkę czysto. Decyzja jednak była nieodwołalna, a jedenastkę na gola zamienił Paweł Nowak.

W drugiej połowie Bogdanka nie zważała na to, że miała o jednego piłkarza mniej na placu gry, i rzuciła się do ataków. Pozytywne skutki dało to już w 52. minucie, kiedy po faulu na Michale Renuszu GKS otrzymał rzut karny, który wykorzystał Tomasz Nowak. W kolejnych minutach Bogdanka napierała, a Sandecja ograniczała się do rozbijania ataków gospodarzy. W końcu napór łęcznian przyniósł skutek. Na osiem minut przed zakończeniem regulaminowego czasu gry piłka po strzale Tomasza Nowaka trafiła pod nogi Michała Zubera, a skrzydłowy GKS nie zmarnował dobrej okazji i doprowadził do wyrównania, ustalając wynik meczu na 2:2.

GKS Bogdanka Łęczna 2 (0)

T. Nowak (52. - karny), Zuber (82.)

Sandecja Nowy Sącz 2 (2)

Bębenek (21.), P. Nowak (30.)

Bogdanka: Prusak - Benkowski Cz, Midzierski, Nikitović, Kalkowski - Wiązowski (2. Pielach), T. Nowak, Renusz Ż, Szałachowski, Oziemczuk (33. Gamla) - Paluch (67. Zuber).

Sandecja: Bomba - Mójta Ż, Petran Ż, Makuch , Czarnecki - Bębenek (66. Borovicanin), P. Nowak, Szczepański (77. Mroziński), Giel (31. Kurczyński Ż), Kosiorowski - Górski Ż.

Sędziował: Sebastian Krasny (Kraków)

Widzów: 700

Wyniki pozostałych spotkań XXXIII kolejki: Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Olimpia Grudziądz 1:1, Zawisza Bydgoszcz - Flota Świnoujście 2:2, Kolejarz Stróże - Polonia Bytom 1:3, Cracovia - GKS Tychy 0:1, Warta Poznań - Miedź Legnica 2:2,

ŁKS Łódź - Okocimski Brzesko 0:3 (wo), Dolcan Ząbki - Arka Gdynia 1:4, Stomil Olsztyn - GKS Katowice 0:0.