Bogdanka odniosła pierwsze zwycięstwo poza domem

Na ten moment piłkarze Bogdanki Łęczna czekali 32 kolejki rozgrywek I ligi. Podopieczni Piotra Rzepki wygrali w środę z Polonią w Bytomiu i tym samym wreszcie zdołali zdobyć pierwsze w tym sezonie trzy ?oczka? na terenie rywala.
Mecz w Bytomiu pozbawiony był większej stawki. O Polonii od dawna wiadomo, że spada do drugiej ligi, a Bogdanka ma pewną lokatę w środku stawki.

O losach spotkania zadecydowała już jedna z pierwszych akcji spotkania, gdy Paweł Odrzywolski sfaulował we własnym polu karnym Sebastiana Szałachowskiego. Jedenastkę na gola zamienił Tomasz Nowak. Pomocnik Bogdanki to postać świetnie znana w Bytomiu, bo w sezonie 2009/2010 grał w Polonii. Ulubieniec ówczesnego trenera Jurija Szatałowa szybko wyrósł na gwiazdę zespołu i trafił nawet do reprezentacji Polski. Potem jego forma szybko zgasła i zawodnika bez żalu pożegnano. Teraz tej klasy zawodnika pewnie przyjęto by w Bytomiu z pocałowaniem ręki.

Po strzeleniu gola łęcznianie skupili się na defensywie, a gospodarze nie potrafili sforsować jej do końca zawodów. Następcy Nowaka w Polonii mieli co prawda kilka okazji, by doprowadzić do wyrównania (zwłaszcza w drugiej połowie meczu), ale Kamil Białkowski z bliska trafił w poprzeczkę, Dawid Jarka nie zdołał pokonać bramkarza w sytuacji sam na sam, a Dawid Krzemień pogubił się tuż przed bramką rywala. Ostatecznie Bogdanka pokonała Polonię w Bytomiu 1:0 i odniosła pierwsze w tym sezonie wyjazdowe zwycięstwo.Polonia Bytom 0Bogdanka Łęczna 1 (1)

Nowak (11.)Polonia: Mika - Jaroń (68. Krzemień), Banaś Ż, Odrzywolski, Trznadel - B. Nowak (80. Walesa), Setlak, Michalik, Szkatuła, Białkowski - Jarka (58. Laskowski).Bogdanka: Prusak - Stefańczyk, Kalkowski, Midzierski, Benkowski - Wiązkowski (82. Paluch), Nikitović, Sołdecki Ż, T. Nowak Ż, Renusz (90. Oziemczuk) - Szałachowski (90. Pielach).Sędzia: Piotr Wasielewski (Kalisz)