Niespodzianki na Mistrzostwach Europy w Motocrossie

W Olsztynie rozegrano Mistrzostwa Europy w Motocrossie. Przy tej imprezie również zawody Mistrzostw Polski w Motocrossie w klasach Master, Kobiet oraz Licencja B/C. Startowali tam także zawodnicy i zawodniczki lubelskiego KM Cross.
W klasie Open Mistrzostw Europy wystartowało 27 zawodników z kilku europejskich krajów: Białorusi, Chorwacji, Litwy, Łotwy, Rosji, Ukrainy, a także Polski, w barwach której pojechało czterech lublinian z KM Cross. Polacy nie należeli do faworytów, ale spisali się bardzo dobrze. Zwyciężył Łukasz Lonka z AP Głogów, drugi był Toms Mackus, a trzeci Aleksandr Bugrejew z Rosji. Z zawodników lubelskich najszybszy był Łukasz Kędzierski, który wywalczył siódmą lokatę, jego brat Karol Kędzierski był 16., zaledwie 15-letni Maciej Więckowski zajął 18. miejsce, a Sebastian Witkowski ukończył imprezę na 21. pozycji.

Bardzo emocjonujące były wyścigi kobiet w Mistrzostwach Polski w Motocrossie. W tej kategorii dwie lublinianki - Ola Szymuś i Katarzyna Więckowska - musiały uznać wyższość bardziej doświadczonych rywalek. Pierwsza z nich zajęła szóste miejsce, a druga dziewiąte. Zwyciężyła Joanna Miller z Człuchowa przed Żanetą Zacharewicz z KM Cisy Nowogard i Zofią Radziwiłowicz z Pruszkowa.