Gwiazdy ekstraligi w Lublinie. "Koziołki" też powalczą o półfinał

W czwartek w Lublinie odbędzie się ćwierćfinał Indywidualnych Mistrzostw Polski na żużlu. Zawody zapowiadają się interesująco, bo w obsadzie nie brakuje znanych nazwisk.
Obsada gwarantuje spore emocje, bo o osiem miejsc, które dadzą awans do półfinału w Krakowie, walczyć powinno kilkunastu zawodników. Faworytami są z pewnością żużlowcy jeżdżący na co dzień w ENEA Ekstralidze na czele z Januszem Kołodziejem i Maciejem Janowskim z tarnowskiej Unii. Oprócz nich o zwycięstwo walczyć powinien Norweg z polskim paszportem - Rune Holta z Włókniarza Częstochowa oraz Grzegorz Zengota z Unii Leszno.

Nie bez szans są też i zawodnicy z pierwszej ligi, a zwłaszcza Robert Miśkowiak, który dzięki doskonałej znajomości lubelskiego toru (w sezonie 2012 jeździł w LW KMŻ) może być bardzo groźny. Oprócz Miśkowiaka do Lublina powróci także inny zawodnik, który w poprzednim roku występował w barwach "Koziołków", a więc Dawid Stachyra.

Lubelscy kibice z pewnością liczą na dobry występ swoich ulubieńców. W czwartek na torze zobaczymy ich aż czterech. Na liście startowej znajdują się bowiem Daniel Jeleniewski, Maciej Kuciapa, Karol Baran oraz Mateusz Łukaszewski, który zastąpi kontuzjowanego Marco Gaschkę z PGE Marmy Rzeszów.

Początek czwartkowych zawodów zaplanowano na godzinę 17. Bilet kosztować będzie 10 zł, a program 5 zł. Lubelski klub przypomina też, że do wejścia na ćwierćfinał IMP nie uprawniają karnety. Wyjątkiem są karnety VIP.Lista startowa:

1. Daniel Jeleniewski 2. Grzegorz Zengota 3. Karol Baran 4. Maciej Kuciapa 5. Robert Miśkowiak 6. Dawid Stachyra 7. Kamil Adamczewski 8. Rune Holta 9. Damian Adamczak 10. Janusz Kołodziej 11. Paweł Hlib 12. Maciej Janowski 13. Dawid Lampart 14. Roman Chromik 15. Marco Gaschka 16. Tomasz Rempała R1. Mateusz Łukaszewski R2. Ernest Koza R3. Szymon Kiełbasa