I runda Pucharu Polski za nami. Skakali po balach i głazach [ZDJĘCIA]

Na placu trialu rowerowego w Świdniku zawodnicy zmagali się na trasie I rundy Pucharu Polski oraz Mistrzostw Lubelszczyzny w Trialu Rowerowym. W zawodach bardzo dobrze zaprezentowali się reprezentanci naszego regionu.
Zawodom sprzyjała wyśmienita aura pogodowa, a w ten gorący i słoneczny dzień łącznie wystartowało 25 zawodników z całej Polski. Rywalizacja odbywała się w 5 kategoriach: Amator Młodzik, Amator Kadet, Junior, Senior oraz najwyższy polski poziom, czyli Elita. Odcinki dla najlepszych były bardzo wymagające - nie brakowało przeszkód złożonych z bali czy głazów, które sprawiały zawodnikom problemy. W prestiżowej kategorii Elity wygrał Karol Serwin z Klubu Motorowego Champion Świdnik, a jego klubowy kolega Paweł Reczek zajął 3. miejsce. Kategorię Senior wygrał Jacek Jarząbek z Aquilli Wadowice, a Juniorów Bartłomiej Hajduk z KKCiM Smok Kraków.

Wyniki:

Amator Młodzik: 1. Sebastian Pastuszak 17 pkt, 2. Krystian Karaś 19 pkt, 3. Jakub Błaszczuk 30 pkt (wszyscy Champion Świdnik). Amator Kadet: 1. Dawid Wacławczyk 3 pkt, 2. Adrian Wojtasik (obaj KKCiM Smok) 4 pkt, 3. Daniel Skwierz (Champion) 20 pkt Junior: 1. Bartłomiej Hajduk (KKCiM Smok) 20 pkt, 2. Karol Tyszkiewicz (Lublin) 58 pkt. Senior: 1. Jacek Jarząbek (Aquilla Wadowice) 6 pkt, 2. Piotr Reczek (Rabka-Zdrój) 29 pkt, 3. Adam Gendek (Warszawa) 50 pkt. Elita: 1. Karol Serwin (Champion) 7 pkt, 2. Michał Nowak (Warszawa) 31 pkt, 3. Paweł Reczek (Champion) 63 pkt.