Sport.pl

36. Bieg Kwitnącej Wiśni za nami. Mieszanka pokoleń na trasie [ZDJĘCIA]

W niedzielę nad Zalewem Zemborzyckim odbył się 36. Bieg Kwitnącej Wiśni. Impreza otworzyła cykl ?Polska Biega? w naszym regionie.
Bieg Kwitnącej Wiśni zorganizował po raz kolejny Lubelski Klub Karate Kyokushin we współpracy z TKKF Omega. W biegu udział wzięło ponad 100 uczestników, co na pewno jest wynikiem godnym zauważenia.

Biegano w kilkunastu kategoriach wiekowych, więc na trasie spotykały się różne pokolenia, jak choćby w przypadku Zbigniewa Furmana, prezesa TKKF Omega. - Biegłem z grupą chłopców z mojego osiedla, którzy grają w piłkę w turniejach przeze mnie organizowanych - mówi Furman. - Po raz kolejny udało mi się ukończyć bieg w dobrej kondycji i za rok także wezmę w nim udział, bo bardzo szanuję kulturę i obyczaje wojowników wschodnich sztuk walki, takich jak karate. Poza tym zachęcam wszystkich do biegania, bo to najtańszy sposób poprawienia naszej kondycji i zdrowia - kończy prezes Furman.

36. "Bieg Kwitnącej Wiśni" otworzył całą akcję "Polska Biega", która swój punkt kulminacyjny będzie miała 24-26 maja. Do tej pory w naszym regionie zgłoszono 15 imprez, ale z pewnością będzie ich więcej. Do akcji włącza się też Polonia - w Moskwie odbędą się za trzy tygodnie pierwsze zagraniczne zawody "Polska Biega".

Partnerem akcji "Polska Biega" jest Artresan, natomiast patroni medialni to Sport.pl i radio Złote Przeboje. Więcej na Polskabiega.pl.