Azoty przegrały i powalczą o trzecie miejsce

Szczypiorniści puławskich Azotów przegrali w sobotę na własnym parkiecie z Vive Targi Kielce 23:25. Tym samym podopieczni Marcina Kurowskiego zagrają o brąz PGNiG Superligi.
Przed meczem zdawało się, że spotkanie będzie tylko formalnością, bo faworyzowanym gościom do awansu do finału brakowało już tylko jednego zwycięstwa i nikt nie miał wątpliwości, że podopieczni Bogdana Wenty odniosą je już w sobotę.

Kielczanie od początku spotkania prowadzili zresztą zgodnie z oczekiwaniami, ale gospodarze tym razem postawili Vive Targom trudne warunki i do przerwy przyjezdni prowadzili tylko jedną bramką (11:12).

Po zmianie stron Vive nadal nie było w stanie odskoczyć. W 43. minucie Azoty wyszły nawet na prowadzenie 17:16, ale Ivan Cupić i spółka obudzili się w dobrym momencie i w końcówce zapewnili sobie zwycięstwo i awans do finału. Puławianom pozostała zatem walka o brąz.