Motor nie dał szans Siarce w meczu o sześć punktów (ZDJĘCIA)

Kibice Motoru Lublin wreszcie mają powody do zadowolenia. Ekipa znad Bystrzycy w sobotę była wyraźnie lepsza od Siarki Tarnobrzeg i zwyciężyła 2:0. Spotkanie było tym większej wagi, że obie drużyny bronią się przed spadkiem do III ligi.
Od początku spotkania to Motor wyraźnie przeważał na boisku, Siarka natomiast broniła się niemal całym zespołem. Już w pierwszym kwadransie gospodarze mogli wyjść na prowadzenie. W 8. minucie w sytuacji sam na sam z Kamilem Beszczyńskim źle zachował się Ivan Jovanović, a chwilę później dobry strzał Damiana Kądziora na rzut rożny sparował golkiper Siarki. Zespół z Tarnobrzega zagrażał lublinianom jedynie z kontr, jednak bywały one groźne - w 36. minucie stuprocentową sytuację zmarnował Jan Kowalski, którego odważną paradą zatrzymał Tomasz Ptak.

Po przerwie trener Przemysław Delmanowicz dokonał kluczowej dla losów spotkania zmiany. Damiana Szpaka zastąpił wracający po kontuzji Igor Migalewski. Już w 54. minucie dał on Motorowi prowadzenie. Michał Ciarkowski otrzymał piłkę z boku pola karnego, mocno wstrzelił ją na piąty metr, a tam niezawodny "Igła" silnym strzałem pod poprzeczkę nie dał żadnych szans Beszczyńskiemu. Trzy minuty później było już praktycznie po meczu, a w roli głównej znów wystąpił Migalewski. Ukrainiec w podobny sposób, jak wcześniej jemu podał Ciarkowski, obsłużył Jovanovicia, a Chorwat z najbliższej odległości zdobył dla gospodarzy drugiego gola.

Do końca meczu przeważał Motor, który mógł wygrać to spotkanie zdecydowanie wyżej, tym razem jednak celownik Migalewskiego jakby się rozchwiał. Najpierw strzelił on nad bramką z około 10 metrów, a na sześć minut przed końcem regulaminowego czasu gry w idealnej do zdobycia gola sytuacji nie wyszła mu próba przelobowania bramkarza.

Ostatecznie Motor zasłużenie pokonał Siarkę 2:0, dzięki czemu widmo spadku do III ligi nieco oddaliło się od podopiecznych Przemysława Delmanowicza.