Udany lubelski maraton MTB. Po błocie, kurzu i wybojach [ZDJĘCIA]

W sobotę odbył się Lubelski Maraton MTB. W imprezie udział wzięło około 200 zawodników z regionu, a rywalizacja była zacięta i ciekawa.
Impreza, która start i metę miała przy ośrodku Słoneczny Wrotków nad Zalewem Zemborzyckim, przyciągnęła amatorów kolarstwa MTB z całego regionu. W sumie wystartowało w niej prawie 200 osób - od najmłodszych do najstarszych.

Rywalizowano na dwóch dystansach - Mini (42 km) i Profi (84 km). Oprócz tego odbyła się też parada rodzinna oraz wyścigi dla najmłodszych na krótkich dystansach.

W rywalizacji seniorów na trasie Mini wygrał Tomasz Siewierski, przed Andrzejem Miszczukiem i Marcinem Mazurkiem, a na trasie Profi najszybszy okazał się Radosław Wasilewski, który wyprzedził Marka Kulika i Piotra Kozaka.

- Jestem zadowolony z frekwencji, bo właśnie takiej się spodziewaliśmy - mówi prezes MKS Start Cezary Wicha, który był głównym organizatorem imprezy. - To wcale nie jest mało jak na pierwszy raz. Mam nadzieję, że uda nam się podobny maraton zrobić za rok, a jesienią tego roku spróbujemy wymyślić jeszcze coś nowego.