Klęska Bogdanki w Stróżach. Nadal nie radzi sobie na wyjazdach

Wyjazdowa niemoc piłkarzy GKS Bogdanka trwa w najlepsze. Łęcznianie tym razem nie byli w stanie nawet zremisować w Stróżach z Kolejarzem.
Łęcznianie już na początku spotkania mogli wyjść na prowadzenie, ale Sebastianowi Szałachowskiemu i Tomaszowi Nowakowi nie udało się pokonać Łukasza Lisiaka. Niewykorzystane sytuacje zemściły się jednak, potwierdzając starą piłkarską prawdę. W 33. minucie gospodarze objęli prowadzenie po ładnym uderzeniu Macieja Kowalczyka z linii pola karnego. Do przerwy to Kolejarz prowadził zatem 1:0, choć z gry więcej mieli łęcznianie.

Tuż po przerwie powinno być już 1:1, ale Lisiak w tylko sobie wiadomy sposób obronił strzał Tomasa Pesira. Napastnik Bogdanki nie był w stanie pokonać golkipera gospodarzy, nawet uderzając z pięciu metrów. Przyjezdni nadal atakowali, ale po raz kolejny do bramki trafiali gospodarze. W 76. minucie Sochę po raz drugi pokonał Kowalczyk, tym razem wykorzystując dobre podanie od Łukasza Bociana.

Bramka Kolejarza była w środę zaczarowana dla GKS-u. Jeszcze w 81. minucie podopieczni trenera Piotra Rzepki mogli zdobyć bramkę kontaktową, ale piłkę już z linii bramkowej gospodarzy wybili obrońcy. W doliczonym czasie gry Kolejarz wyprowadził za to ostatni z ciosów, a jego autorem znowu był najlepszy snajper ligi Kowalczyk, który tym samym skompletował hat trick i ustalił wynik meczu na 3:0.

Kolejarz Stróże 3 (1)

Kowalczyk (33. 76. 91.)

GKS Bogdanka 0

Kolejarz: Lisiak - Cichy, Szufryn, Markowski, Walęciak - Stefanik (72. Bocian), Kurowski (46. Pietrzak), Niane, Giesa - Wolański (62. Gryźlak), Kowalczyk.

GKS: Socha - Stefańczyk, Sołdecki Ż (46. Kalkowski Ż), Miedzierski, Benkowski - Szałachowski, Nikitović Ż, Nowak, Renusz, Zuber (68.Tymosiak) - Pesir (81. Oziemczuk).

Wyniki pozostałych spotkań: Olimpia Grudziądz - Okocimski Brzesko 0:0, Miedź Legnica - Arka Gdynia 1:1, GKS Tychy - GKS Katowice 1:1, Sandecja Nowy Sącz - Stomil Olsztyn 0:2, Polonia Bytom - Dolcan Ząbki 3:1, Flota Świnoujście - ŁKS Łódź 3:0 (vo), Termalica Nieciecza - Warta Poznań 3:0, Zawisza Bydgoszcz - Cracovia 3:1.