Bogdanka wreszcie wygrywa. Pokonali Olimpię Grudziądz (ZDJĘCIA)

Piłkarze pierwszoligowej Bogdanki Łęczna wreszcie zaprezentowali się bardzo dobrze i w piątkowym starciu na własnym terenie z Olimpią Grudziądz wygrali 2:1. Bramki dla łęcznian strzelali Michał Benkowski i Sebastian Szałachowski.
Od początku meczu na boisku przeważali piłkarze Bogdanki. Dwie dobre okazje miał Sebastian Szałachowski, jednak dwukrotnie zmierzającą po jego strzale do bramki piłkę wybijali obrońcy Olimpii.

W 28. minucie groźnie było pod bramką GKS, jednak fantastyczną interwencją popisał się Paweł Socha, który obronił strzał Piotra Ruszkula. Prowadzenie gospodarze objęli pięć minut później, gdy dośrodkowanie bardzo aktywnego w tym meczu Michała Renusza na gola zamienił strzałem głową Michał Benkowski. Do przerwy wynik się nie zmienił.

Druga połowa świetnie rozpoczęła się dla łęcznian. Dwie minuty po powrocie zespołów na murawę Renusz odebrał piłkę, popędził w stronę bramki i zgrał futbolówkę do Szałachowskiego, który uderzeniem z ostrego kąta pokonał Michała Wróbla.

Po tym golu gospodarze atakować nie przestali. Na około kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry znów błysnął Renusz, jednak tym razem jego strzał po brawurowym rajdzie świetną interwencją zatrzymał Wróbel. Chwilę później niewykorzystana sytuacja zemściła się na gospodarzach. Michał Woźniak ośmieszył defensywę GKS i z niemal zerowego kąta pokonał Pawła Sochę. Kilkadziesiąt sekund później znów dał znać o sobie niesamowity Renusz i znów Olimpia mogła dziękować swojemu bramkarzowi za uratowanie przed stratą bramki. Groźnym uderzeniem głową popisał się również Tomasz Midzierski, ale trafił tuż nad poprzeczką. W 88. minucie bliski wyrównania - także po strzale głową - był natomiast Marcin Staniek, lecz podobnie jak Midzierski przeniósł piłkę nad bramką. W końcówce było jeszcze sporo zamieszania pod obiema bramkami, jednak wynik się nie zmienił i GKS odniósł zwycięstwo 2:1.