Zapomnieć o słabościach. GKS gra z Olimpią

Piłkarze pierwszoligowej Bogdanki Łęczna w piątek podejmą ekipę Olimpii Grudziądz. Dla zielono-czarnych będzie to okazja do zakończenia serii słabych meczów i pokazania, że rywale wciąż powinni obawiać się GKS.
Początek piłkarskiej wiosny bez wątpienia w wykonaniu piłkarzy z Łęcznej do udanych nie należy. Podopieczni Piotra Rzepki z ośmiu spotkań wygrali tylko dwa, z czego jeden walkowerem, bowiem Łódzki Klub Sportowy wycofał się z rozgrywek. Co prawda łęcznianom widmo spadku raczej nie grozi, bowiem nad zespołami z dołu tabeli mają oni sporą przewagę, jednak bez wątpienia zarówno wszyscy w klubie, jak i sympatycy zielono-czarnych liczą na lepszą grę górniczej ekipy. Okazję do rehabilitacji za dotychczasowe wpadki GKS będzie miał już w piątek, gdy o godzinie 17 podejmie Olimpię Grudziądz.

Drużyna grudziądzka jest nieco wyżej w tabeli od Bogdanki i zgromadziła na swoim koncie o sześć punktów więcej, niż podopieczni Piotra Rzepki. Ostatnio Olimpia stała się zespołem, który mimo że sam nie walczy o awans do T-Mobile Ekstraklasy, ma duży wpływ na rozstrzygnięcia jego dotyczące. Zespół z Grudziądza krzyżuje bowiem szyki faworytom - dwie kolejki temu zremisował na wyjeździe z bijącą się o awans Cracovią, a ostatnio pokonał Miedź Legnica 2:0, tym samym praktycznie pozbawiając rywali szans na pozostanie w gronie walczących o awans. Olimpia z pewnością więc do Łęcznej przyjedzie bez kompleksów i będzie chciała wywieźć z Lubelszczyzny trzy oczka. Gospodarze natomiast zrobią wszystko, aby znów byli postrzegani jako bardzo wymagający rywal, a oprócz tego powalczą o przywrócenie stadionowi przy ulicy Jana Pawła II w Łęcznej miana niezwykle trudnej do zdobycia twierdzy.Przewidywane składy:Bogdanka: Prusak - Stefańczyk, Midzierski, Sołdecki, Benkowski - Zuber, Nikitović, Nowak, Renusz - Szałachowski, Pesir.Olimpia: Wróbel - Łabędzki, Staniek, Pisarczuk, Woźniak - Ruszkul, Banasiak, Smoliński, Pawłowski, Rogalski - Cieśliński.Rywale w statystyce:

Bogdanka - Olimpia

11 miejsce 7

35 punkty 41

26 mecze 25

9 zwycięstwa 11

8 remisy 8

9 porażki 6

Szałachowski, Zuber 4 strzelcy Cieśliński 9

1 pierwszy mecz 1