Pełna rehabilitacja. Wisła rozgromiła Garbarnię aż 6:1!

Piłkarze II-ligowej Wisły w pełni zrehabilitowali się za porażkę w Tarnobrzegu. W środę puławianie rozgromili bowiem na swoim stadionie Garbarnię Kraków aż 6:1.
Wiślacy bardzo chcieli odzyskać zaufanie kibiców po porażce w Tarnobrzegu z Siarką, a ponadto w końcu zwyciężyć na swoim stadionie. Ta sztuka podopiecznym trenera Jacka Magnuszewskiego nie udała się bowiem od 20 października 2012 roku.

Puławianie od początku ruszyli zatem do przodu i już w 3. minucie Łukasz Giza skierował piłkę do siatki rywali, ale sędzia dopatrzył się w tamtej sytuacji spalonego i gola nie uznał. W 14. minucie Wisła trafiła już jednak w pełni regulaminowo. Piotr Charzewski wykorzystał błąd jednego z obrońców Garbarni, zabrał mu piłkę i pokonał Adriana Jękota.

Po objęciu prowadzenia przez gospodarzy gra wyraźnie się zaostrzyła. Goście często nie potrafili poradzić sobie z dobrze dysponowanymi Wiślakami i uciekali się do fauli, co kończyło się kolejnymi upomnieniami. Od 32. minuty Garbarnia grała już w dziesiątkę, bo drugi żółty kartonik w ciągu kilkunastu minut obejrzał Marcin Siedlarz.

Wisła nadal nacierała, ale aż do 45. minuty nie była w stanie zdobyć kolejnej bramki. Dopiero tuż przed przerwą - po rzucie rożnym i wybiciu piłki poza pole karne przez obrońców gości, Arkadiusz Maksymiuk strzałem z dystansu zdobył drugiego gola dla gospodarzy.

Na drugą połowę goście wyszli jeszcze z nadziejami na choćby punkt i to oni z początku częściej atakowali, ale bramki strzelała Wisła. Po trochę ponad godzinie gry puławianie trafili dwa razy w ciągu dwóch minut i spotkanie było rozstrzygnięte - gole zdobywali Rafał Wiącek oraz Szymon Martuś.

To nie był jednak koniec kanonady wiślaków, bo w 80. minucie na 5:0 strzelił Marek Nowak, a pięć minut po nim do bramki Jękota trafił Piotr Nowosielski.

Goście odpowiedzieli dopiero w 88. minucie, gdy Nazara Penkowca pokonał Mateusz Broź, ustalając wynik meczu na 6:1.