Bogdanka zremisowała ze Stomilem. Znów na czerwono

Piłkarze I-ligowej Bogdanki po raz drugi tej wiosny zremisowali u siebie. Tym razem bezbramkowo ze Stomilem Olsztyn. Oba zespoły kończyły spotkanie w dziesiątkę - za drugą żółtą kartkę z boiska zejść musieli Tomas Pesir i Kamil Hempel.
Zmotywowani ostatnim zwycięstwem 3:0 nad liderem z Krakowa goście bardzo dobrze zaczęli spotkanie z Bogdanką. Już w 3. minucie po uderzeniu Grzegorza Lecha mało brakowało, a wyszliby na prowadzenie, jednak futbolówka obiła tylko poprzeczkę bramki strzeżonej przez Sergiusza Prusaka. Z biegiem czasu mecz się wyrównał, jednak to wciąż goście mieli lepsze sytuacje do zmiany wyniku. W 18. minucie po rzucie rożnym strzał Pawła Baranowskiego z linii bramkowej wybił Kamil Oziemczuk.

Dziesięć minut po zmianie stron Tomas Pesir sfaulował po raz drugi w tym spotkaniu i... wyleciał z boiska. Arbiter Artur Ciecierski pokazał mu drugi żółty kartonik. Stomil starał się wykorzystać przewagę zawodnika, jednak próby te nie przynosiły rezultatów. Doskonałą sytuację miał Paweł Piceluk, który wyprzedził w wyścigu do piłki Prusaka, który wyszedł na 30. metr od bramki, aby ją wybić, jednak napastnik Stomilu zaplątał się w niepotrzebny drybling przy linii bocznej i w końcu golkiper z Łęcznej wślizgiem wybił mu piłkę na aut. Chwilę później ławka rezerwowych Bogdanki podniosła się w proteście, łęcznianie uważali bowiem, że w polu karnym Stomilu jeden z olsztyńskich graczy dotknął piłki ręką, czego nie zauważył sędzia.

W końcówce spotkania dwie świetne okazje zmarnowali gospodarze. W 84. minucie spotkania siły bowiem się wyrównały - za drugą kartkę plac gry opuścił Kamil Hempel. Dwie minuty później doskonałą szansę zmarnował Sebastian Szałachowski, który w sytuacji sam na sam z Piotrem Skibą strzelił prosto w niego. Dogodną pozycję do zdobycia bramki miał też Mateusz Pielach, jednak mimo że był niepilnowany, na 10. metrze od bramki Stomilu uderzył z powietrza fatalnie. - Przeciwnik bardzo dobrze grał w piłkę, mimo że znajduje się nisko w tabeli. Ale nie ma co się cieszyć z tego remisu, bo straciliśmy dwa punkty u siebie, a to boli, tym bardziej że na wyjazdach nie idzie nam najlepiej - podsumował kapitan zespołu z Łęcznej Veljko Nikitović.

Bogdanka 0

Stomil 0

Bogdanka: Prusak - Pielach, Sołdecki Ż, Midzierski Ż, Benkowski - Szałachowski, Nowak Ż, Sołdecki, Oziemczuk (83. Ricardo) - Pesir Ż, Ż, CZ, Paluch (61. Zuber).

Stomil: Skiba - Bucholc, Baranowski, Remisz, Hempel Ż, Ż, CZ - Suchocki Ż, Glanowski, Jegliński Ż, Lech Ż (77. Kun), Kaczmarek (90. Głowacki) - Piceluk (68. Kaźmierowski).

Sędziował: Artur Ciecierski (Warszawa).

Widzów: 500.

Wyniki pozostałych spotkań XII kolejki: Olimpia Grudziądz - Sandecja Nowy Sącz 2:2, Polonia Bytom - GKS Tychy 0:3, Flota Świnoujście - Miedź Legnica 1:1, Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Okocimski Brzesko 4:0, Zawisza Bydgoszcz - Arka Gdynia 0:0, Cracovia - Dolcan Ząbki 0:2. Mecze Warta Poznań - ŁKS Łódź i Kolejarz Stróże - GKS Katowice zostały odwołane.