Pierwszy mecz sezonu żużlowego w Lublinie zostanie przełożony?

Zimowa aura, która nie zamierza odpuścić, coraz bardziej komplikuje życie żużlowców. Już wcześniej GKSŻ przełożyła dwie pierwsze kolejki wszystkich lig, a w Lublinie odwołany zostanie najpewniej także mecz trzeciej rundy rozgrywek I ligi.
14 kwietnia Lubelski Węgiel KMŻ miał podejmować MDM Polcopper Ostrovię Ostrów Wielkopolski. Miał, bo spotkanie zostanie jednak najprawdopodobniej przełożone na inny termin. Obecnie na torze przy al. Zygmuntowskich zalega warstwa śniegu, a prognozy pogody nie dają nadziei na to, że uda się przygotować nawierzchnię tak, by za niewiele ponad tydzień pojechać mecz ligowy. A wcześniej przecież "Koziołki" powinny przeprowadzić na swoim torze kilka treningów. - Na sto procent tego meczu 14 kwietnia nie pojedziemy i już rozmawiamy z Ostrowem na temat innego terminu, który pasowałby obu drużynom. Chcemy, by była to niedziela - mówi bez ogródek prezes lubelskiego klubu Dariusz Sprawka.

Wszystko wskazuje na to, że lublinianie sezon rozpoczną dopiero 21 kwietnia. Wtedy to mają rywalizować na wyjeździe z łódzkim Orłem. Co ciekawe, w poprzednim sezonie LW KMŻ także inaugurowało sezon ligowy w Łodzi. Wtedy "Koziołki" przegrały z Orłem aż 36:54. - Tego, że sezon zaczniemy dopiero 21 kwietnia w Łodzi, chyba nikt nie mógł się spodziewać - twierdzi prezes Sprawka. - Wychodzi na to, że zaczniemy znowu od wyjazdowego meczu z Orłem, ale chcemy się tym razem lepiej zaprezentować i przygotować do sezonu. Decyzje zapadną w przyszłym tygodniu, ale chcielibyśmy potrenować gdzieś w Polsce, by nie jechać za granicę, bo to dużo większe odległości i koszty. O konkretach na razie jednak nie chcę mówić, bo nie ustaliliśmy jeszcze szczegółów.

Kibice nie mają też co liczyć na możliwość obejrzenia w zaplanowanym terminie ćwierćfinału Indywidualnych Mistrzostw Polski, który 16 kwietnia miał odbyć się w Lublinie. - Nie ma możliwości, by odbył się on w tym terminie i tak naprawdę czekamy tylko na oficjalny komunikat GKSŻ w tej sprawie - mówi krótko prezes Sprawka.