Sport.pl

Zima torpeduje rozgrywki rugbistów, a juniorzy na Majorkę

Występujący w ekstralidze rugbiści lubelskich Budowlanych jeszcze w tym roku nie zagrali. Z powodu ataku zimy przełożony został ich mecz inauguracyjny z Posnanią w Poznaniu. W sobotę 6 kwietnia też nie wybiegną na boisko - tym razem u siebie, bo obfite opady śniegu sprawiły, że odwołano spotkanie z Orkanem Sochaczew.
Bardzo niezadowolony z takiego obrotu sprawy jest trener drużyny lubelskiej Andrzej Kozak. - To nam bardzo komplikuje sytuację - mówi. - Nie dość, że nie gramy, to jeszcze nie mamy gdzie trenować. Wcześniej ćwiczyliśmy na sztucznych nawierzchniach i w halach, ale w marcu wychodziliśmy już na boisko. Teraz mamy kwiecień i nie możemy trenować w normalnych warunkach. Na pocieszenie powiem tylko, że wszystkie kluby w Polsce są w takiej samej sytuacji - z wyjątkiem Arki Gdynia, która ma stadion ze sztuczną nawierzchnią.

Z drugiej strony, ta przedłużająca się inauguracja rundy wiosennej może wyjść kilku zawodnikom... na zdrowie. - Jeżeli szukać w tym wszystkim pozytywów, to właśnie jedynym jest, że trzech naszych kontuzjowanych graczy: Patryk Ćwieka, Stanisław Niedźwiecki i Wojciech Piotrowicz ma więcej czasu na leczenie i rehabilitację - przyznaje szkoleniowiec Budowlanych. - Mam nadzieję, że do kolejnego meczu, który jest zaplanowany na 20 kwietnia, a naszym rywalem będzie Pogoń Siedlce, dojdą już całkiem do siebie.

Natomiast z pewnością w znakomitych warunkach będzie grało kilku juniorów klubu z ul. Krasińskiego. - Czwórka naszych zawodników została powołana do reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy siódemek do lat 19 - potwierdza trener Kozak. - Na imprezę, która odbędzie w dniach 12-13 kwietnia na Majorce, pojadą: Jakub Bobruk, wspomniany Patryk Ćwieka, Grzegorz Szczepański, Piotr Wiśniewski. Ja też tam będę jako trener. Wyjeżdżamy 10 kwietnia, najpierw do Pobiedzisk pod Poznaniem, gdzie odbędzie się krótka konsultacja, a potem przez Berlin na Majorkę. W Hiszpanii będziemy mogli spotkać się z najmocniejszymi drużynami w Europie, bo w naszej grupie są reprezentacje Gruzji, Niemiec, Portugalii, Rosji, Rumunii.