Bogdanka kończyła w dziewiątkę i przegrała w Katowicach

Piłkarze pierwszoligowego GKS Bogdanka doznali pierwszej porażki w rundzie wiosennej. Łęcznianie przegrali na wyjeździe z GKS Katowice 0:1. Obie drużyny kończyły mecz w niekompletnych składach - Ślązacy w 10, zaś ?zielono-czarni? w dziewięciu.
Pierwsza połowa zdecydowanie należała do gospodarzy. Łęcznianie zagrażali im właściwie tylko po rzutach wolnych wykonywanych przez Marcina Kalkowskiego. W 38. minucie "GieKSa" potwierdziła swoją przewagę na placu gry - po faulu na Denissie Rakelsie sędzia wskazał na jedenasty metr, a rzut karny pewnie wykorzystał Przemysław Pitry.

W drugiej połowie do ataku ruszyła Bogdanka, jednak nie mogła znaleźć sposobu na sforsowanie bramki strzeżonej przez Łukasza Budziłka. Gospodarze nie ograniczyli się jednak tylko do obrony - sporo zamieszania w szeregach łęcznian robił wprowadzony do gry przed przerwą Janusz Gancarczyk, a w 76. minucie znakomitą okazję zmarnował Pitry, który po minięciu Sergiusza Prusaka nie dał rady już opanować piłki i strzelił na wiwat, a futbolówka poszybowała nad bramką gości.

Ostatnie minuty były dość brutalne z obu stron, przez co posypały się kartki. W konsekwencji z boiska za ukaranie dwoma żółtymi kartonikami zejść musieli Dawid Sołdecki (w 71. minucie), Sławomir Duda (w 76. minucie) oraz Michał Renusz (w 92. minucie). W ostatnich fragmentach meczu Bogdanka zepchnęła katowiczan do rozpaczliwej obrony, jednak nie potrafiła przekuć ewidentnej przewagi na gola dającego remis. Po zakończeniu meczu sędzia dał jeszcze jedną kartkę - ukarany "żółtkiem" został rezerwowy ekipy z Katowic Arkadiusz Kowalczyk.

GKS 1 (1)

Pitry (38.- k)

Bogdanka 0

GKS: Budziłek - Sadzawicki (39. Gancarczyk Ż, 90. Radionow), Kamiński, Napierała, Chwalibogowski - Czerwiński Ż, Duda Ż, Ż, CZ, Fonfara Ż, Pitry, Wołkowicz - Rakels (80. Cholerzyński).

Bogdanka: Prusak - Stefańczyk, Kalkowski Ż (46. Szałachowski), Midzierski, Pielach - Zuber (59. Paluch), Sołdecki Ż, Ż, CZ, Nikitović, Nowak, Renusz Ż, Ż, CZ - Pesir.

Sędziował: Jarosław Rynkiewicz (Zielona Góra)

Wyniki pozostałych spotkań XXI kolejki: ŁKS Łódź - Olimpia Grudziądz 0:3, Dolcan Ząbki - Warta Poznań 2:0, Stomil Olsztyn - Cracovia 3:0, Arka Gdynia - Kolejarz Stróże 3:1, GKS Tychy - Flota Świnoujście 1:0, Sandecja Nowy Sącz - Polonia Bytom 3:0. Mecze Okocimski Brzesko - Zawisza Bydgoszcz i Miedź Legnica - Termalica Bruk-Bet Nieciecza zostały przełożone.