Remisowa inauguracja wiosny Wisły. Snajper już strzela

Piłkarze II-ligowej puławskiej Wisły w końcu zainaugurowali rundę wiosenną. W niedzielę Duma Powiśla zremisowała na wyjeździe z Pogonią Siedlce 1:1 (1:1).
Spotkanie w Siedlcach było pierwszym poważnym sprawdzianem formy puławian po okresie przygotowawczym i meczach sparingowych. Wcześniej Wisła nie miała okazji do rozegrania zaplanowanych meczów ligowych, bo piłkarzom skutecznie przeszkadzała zimowa aura.

Niedzielny mecz od początku był zacięty i wyrównany, ale już w 20. minucie puławianie wyszli na prowadzenie. Po dobrym dośrodkowaniu z rzutu rożnego i przedłużeniu piłki przez Mikołaja Skórnickiego do Konrada Nowaka snajper wiślaków pokonał bramkarza Pogoni.

Po stracie bramki wyraźnie ożywili się gospodarze, którzy w 36. minucie mogli wyrównać, ale dobre uderzenie Rafała Kośca minęło bramkę Nazara Penkowca.

Pogoń dopięła swego dopiero tuż przed przerwą, gdy wykorzystała błąd puławskiej defensywy i bramkę na 1:1 zdobył Adrian Dziubiński.

Zaraz po zmianie stron dobrą okazję miała Wisła. Po podaniu Marka Nowaka uderzał Konrad Nowak, ale dobrą interwencją popisał się Jacek Kozaczyński.

Druga połowa była zresztą o wiele bardziej interesująca niż pierwsza. Oba zespoły atakowały, stwarzając po kilka sytuacji do zdobycia gola. Gospodarze często gościli w polu karnym Wisły, ale defensorzy puławskiej ekipy zazwyczaj potrafili wyjść z takich sytuacji obronną ręką. Po drugiej stronie boiska szarżował z kolei Konrad Nowak, ale ani razu nie udało mu się pokonać dobrze dysponowanego Kozaczyńskiego i ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Z pozostałych spotkań 20. kolejki rozegrano tylko jedno. Wigry Suwałki pokonały na swoim boisku Garbarnię Kraków 3:2. Inne przełożono z powodu złych warunków atmosferycznych.