Azoty gorsze od osłabionego wicemistrza. Trzecie miejsce nie dla nich?

Piłkarze ręczni Azotów przegrali we własnej hali z wicemistrzem Polski Orlen Wisłą Płock 25:31. Tym samym puławianie nie mogą być pewni, z którego miejsca przystąpią do fazy play-off i muszą czekać na wyniki pozostałych spotkań ostatniej kolejki.
Dla obu zespołów był to ostatni mecz rundy zasadniczej. Spotkanie Azotów z Orlenem Wisła rozegrane zostało awansem, bowiem płocka drużyna w niedzielę zagra ostatni mecz fazy grupowej Pucharu EHF z duńskim Team Tvis Holstebro. Z tego powodu wicemistrzowie kraju do Puław przyjechali bez kilku podstawowych graczy. Trener Lars Walther dał odpocząć Nikoli Eklemoviciowi, Adamowi Wiśniewskiemu, Michałowi Kubisztalowi, a z powodu kontuzji nie zagrał Serb Petar Nenadić.

Gospodarze chcieli wygrać, wykorzystując osłabienia rywala i tym samym zagwarantować sobie trzecie miejsce po rundzie zasadniczej PGNiG Superligi.

Z początku spotkanie było dość wyrównane, a w szeregach gospodarzy prym wiedli Maciej Stęczniewski w bramce i Rafał Przybylski w ataku. Dzięki dobrej grze po 15 minutach Azoty prowadziły 10:9, ale końcówka pierwszej połowy należała do gości, którzy wypracowali sobie przed przerwą czterobramkową przewagę.

Po zmianie stron puławianie ambitnie walczyli o zmianę rezultatu i w pewnym momencie przegrywali już tylko jedną bramką (15:16). Wtedy jednak zespół z Płocka zabrał się do pracy i błyskawicznie odskoczył gospodarzom na bezpieczny dystans i ostatecznie wygrał cały mecz 31:25.

Teraz los Azotów jest zależny od innych. Jeśli w weekend Tauron Stal Mielec choćby zremisuje na wyjeździe z Gaz-System Pogonią Szczecin, to podopieczni trenera Marcina Kurowskiego spadną w tabeli na czwartą pozycję.