Cleopatra najlepsza. Halowe zmagania piłkarskie zakończone

Po raz 17. rozegrano mistrzostwa zakładów pracy w piłce halowej. Emocje trwały do samego końca i dopiero ostatnia kolejka przesądziła o klasyfikacji końcowej.
W hali Politechniki Lubelskiej, gdzie odbywał się turniej, wszystkie zespoły grały bardzo ambitnie. - Do rywalizacji przystąpiło 13 drużyn, to mniej niż poprzednio, ale rozgrywki były bardzo ciekawe - mówi Zbigniew Furman, prezes TKKF Omega, organizator imprezy. - Nawet zamykający II-ligową stawkę zespół COZL w ostatnim meczu z Pretendentami utrzymywał remis do ostatniej minuty.

Z kolei w I lidze przed ostatnią kolejką cztery drużyny miały szanse na miejsce na podium. Najlepiej ją wykorzystał zespół Cleopatry, który zdobył tytuł mistrza zakładów pracy na rok 2013, a przesądził o tym jej mecz z obrońcą tytułu ARiMR. - To był superfinał - przyznaje prezes Furman. - Pierwsza połowa remisowa, w drugiej Cleopatra zdobyła prowadzenie i wtedy zespół ARiMR wszystko postawił na jedną kartę, wycofując bramkarza. Gdy wydawało się, że upragniony remis, który dawał po raz drugi tytuł mistrza, jest w zasięgu ręki, Grzegorz Dumała strzelił swoją drugą bramkę. Jeszcze raz mistrzowie 2012 roku poderwali się do walki, ale Wojciech Piwowar podwyższył rezultat na 3:0 i Cleopatra mogła świętować sukces.

Organizatorzy wybrali najlepszych uczestników XVII Mistrzostw Zakładów Pracy. Wśród zawodników zostali nimi: I liga - Wojciech Piwowar (Cleopatra); II liga - Tomasz Szlachta (LB 90); za najlepszego bramkarza uznano Sebastiana Tobiasza (Osada). Pucharami Fair Play wyróżniono: COZL Lublin i Lemonex. Królami strzelców zostali: I liga - Apolinary Żeleźniak (ARiMR), 15 bramek; II liga - Paweł Rzepecki (Lemonex), 18 bramek.

- Omega wyłoniła dwie najlepsze drużyny sezonu halowego - podsumował Zbigniew Furman. - Teraz czekamy na zgłoszenia najlepszych drużyn z innych hal i jak takie będą, to zorganizujemy Halowy Turniej Mistrzów. Zgłoszenia przyjmujemy pod nr. tel. 501 755 707.

Wyniki: LB 90 Metrohouse - DHL 1:4 (bramki: Dominik Mrozik dla LB 90 oraz Bartłomiej Ślepowroński 2, Michał Zgierski i Szczepan Bernacki dla DHL); Ipso Iure - Radcy Prawni 3:0 (bramki: Jarosław Bosek, Krzysztof Maryńczak i Marek Zugaj).

Pretendenci - COZL Lublin 3:2 (bramki: Bartłomiej Szacoń 2 i Krzysztof Zalewski dla Pretendentów oraz Michał Szymczyk i Mateusz Bilski dla COZL); Stenmar - Ipso Iure 0:1 (bramka: Marek Zugaj); ARiMR - Cleopatra 0:3 (bramki: Grzegorz Dumała 2 i Wojciech Piwowar).

Tabela I ligi



1. Cleopatra91920-10
2. ARiMR91625-20
3. Osada91528-26
4. Politechnika91017-23
5. Ipso Iure71018-17
6. Stenmar7817-18
7. Radcy Prawni7513-24


Tabela II ligi



1. LB 90 Metrohouse102541-9
2. Lemonex101939-16
3. DHL101931-23
4. Pretendenci101737-22
5. Spartan10717-50
6. COZL Lublin10010-44