Zmarł trener mistrzyń Polski Kazimierz Malinowski

W czwartek 14 marca 2013 r. zmarł nagle w wieku 76 lat Kazimierz Malinowski - zawodnik lubelskich klubów, a potem trener tenisa stołowego, twórca potęgi lubelskiego Motoru.
Praktycznie przez całe swoje sportowe życie był związany z Lublinem. Urodził się 15 kwietnia 1936 r. Tu przez wiele lat grał w różnych klubach, a po zakończeniu czynnej kariery został trenerem. Wraz z nieżyjącymi już Janiną Samborską-Kratiuk, Bogdanem Dawidowiczem i Adamem Sawickim, a także Andrzejem Bielewiczem i Krzysztofem Osickim tworzył podwaliny pod wielki później Motor Lublin. W historii tego klubu zapisał się szczególnie jako trener drużyny żeńskiej, która dwukrotnie pod Jego wodzą zdobywała mistrzostwo Polski. Lublinianki triumfowały w sezonach 1977/78 i 78/79, a w 1980 r. wywalczyły srebro. W zespole tym występowały m. in. takie zawodniczki, jak: Anna Nowacka później Maruszczak, Stefania Przygoda, Janina Samborska-Kratiuk i Jego córka Diana Malinowska. W tym okresie lubelskie pingpongistki odnosiły także wiele sukcesów indywidualnych, a Anna Maruszczak zdobyła w 1979 r. mistrzostwo kraju w singlu.

Przez wiele lat prowadził kadrę województwa lubelskiego. Był też cenionym działaczem Lubelskiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego, gdzie przez kilka kadencji pełnił funkcję wiceprezesa ds. wyszkolenia.

Pogrzeb Kazimierza Malinowskiego odbędzie się w piątek, 22 marca 2013 r., o godz. 12 na lubelskim cmentarzu przy ul. Lipowej.