Sport.pl

Dziewczyna z Puław zagra w jednym z najlepszych klubów świata!

Pochodząca z Puław i mająca za sobą występy w lubelskich klubach Kinga Byzdra od następnego sezonu występować będzie w jednym z najlepszych żeńskich klubów piłki ręcznej na świecie. Rozgrywająca podpisze bowiem trzyletni kontrakt z drużyną Buducnost Podgorica.
Byzdra to córka byłej zawodniczki Monteksu Lublin Małgorzaty Strzałkowskiej-Byzdry, która z lubelską drużyną zdobyła złoty medal mistrzostw Polski w 1995 roku. Kinga także ma za sobą występy w lubelskich klubach - Orliku, Roxie oraz SPR, z którego powędrowała do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Gliwicach.

Po ukończeniu SMS Byzdra nie wróciła jednak do Lublina, lecz trafiła do Zagłębia Lubin, w którym gra do dziś i z którym zdobyła w 2011 roku mistrzostwo Polski. Od 2006 roku występuje też w reprezentacji Polski i obecnie jest jedną z jej kluczowych postaci.

Przejście polskiej rozgrywającej do drużyny z Podgoricy to transfer dużego kalibru, bo Buducnost to jedna z najlepszych ekip na świecie. W poprzednim sezonie klub z Czarnogóry wygrał najbardziej prestiżowe rozgrywki klubowe - Champions League, a występują w nim tak znakomite zawodniczki jak choćby Angela Bulatović czy Milena Kneżević - reprezentantki Czarnogóry, które w 2012 zdobyły mistrzostwo Europy oraz wicemistrzostwo olimpijskie.

W Buducnosti w przeszłości grały także dwie inne szczypiornistki z Lublina - Monika Marzec oraz Izabela Puchacz.