Sport.pl

Święta Bożego Narodzenia z... jajem [galeria zdjęć]

Wiesław Pawłat
26.12.2012 , aktualizacja: 26.12.2012 17:26
A A A Drukuj
I Bożonarodzeniowy Wewnętrzny Turniej Integracyjny w Tag Rugby

I Bożonarodzeniowy Wewnętrzny Turniej Integracyjny w Tag Rugby (Fot. Piotr Piątek)

Lubelscy Budowlani zorganizowali I Bożonarodzeniowy Wewnętrzny Turniej Integracyjny w Tag Rugby. Do rywalizacji przystąpiło sześć zespołów.
Impreza odbyła się w hali Zespołu Szkół nr 1 przy ul. Podwale, a na widowni zasiadło wielu rodziców i sympatyków tej dyscypliny sportu. Sama formuła zawodów jest bardzo ciekawa. - To taka bezkontaktowa odmiana rugby - tłumaczy Sebastian Berestek, zawodnik i jednocześnie trener młodzieży w Budowlanych. - W każdej czteroosobowej drużynie grał senior, junior, kadet i młodzik. Między innymi celem tag rugby jest to, aby zachęcić do uprawiania tej dyscypliny sportu dzieci. W tym przypadku nie liczy się siła fizyczna, której brak często zniechęca najmłodszych. Zabawa polega na tym, że traci się piłkę w momencie zerwania przez przeciwnika tagu, czyli specjalnego znacznika przypiętego na rzepy do tułowia.

Zawody jak zwykle z dużą swadą prowadził prezes klubu Jacek Zalejarz, a nad sprawnym ich przebiegiem czuwał trener Piotr Choduń. Oczywiście, wszystko wnikliwie obserwował szkoleniowiec ekstraligowej drużyny Andrzej Kozak. - Na parkiecie zobaczyliśmy wielu zawodników z pierwszego zespołu - mówi. - Wystąpili między innymi Sebastian Berestek, Bartłomiej Jasiński, Andrzej Król, Wojciech Piotrowicz. Z Irlandii przyjechał nasz były gracz i trener Piotr Muchowski, który zagrał przeciwko... swojemu synowi. Był też Stanisław Niedźwiecki, ale z powodu niezaleczonej kontuzji nie zagrał. To pierwszy taki turniej, ale planujemy cykliczne rozgrywanie tego typu zawodów.

Kapitan zespołu Stanisław Niedźwiecki oglądał poczynania kolegów z trybun. Jeszcze odczuwa skutki kontuzji, jakiej nabawił się podczas rozgrzewki przed meczem z Arką Gdynia. - Wkrótce będę dokładnie wiedział, na czym stoję i kiedy mogę wrócić do zajęć - zapowiada reprezentant Polski. - Mam nadzieję, że zaraz po Nowym Roku podejmę treningi. Bardzo mi na tym zależy, bo już 30 stycznia zaczyna się zgrupowanie kadry narodowej.

Turniej wygrał zespół w składzie: Jakub Bobruk, Grzegorz Szczepański, Wojciech Lubisz i Wojciech Brzezicki.

Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX