Nasza sztangistka wyrzucona z kadry olimpijskiej. Doping?

Marzena Karpińska

Marzena Karpińska (Fot. BENOIT TESSIER REUTERS)

Sztangistka Znicza Biłgoraj Marzena Karpińska została w trybie pilnym wycofana ze składu reprezentacji Polski na igrzyska olimpijskie w Londynie.
Taką decyzję podjęło podczas posiedzenia prezydium Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów. W miejsce mistrzyni Europy w kat. 48 kg wystąpi Joanna Łochowska z UKS Zielona Góra, która będzie rywalizowała w wadze 53 kg. Powodem tej decyzji - jak poinformował prezes PZPC Zygmunt Wasiela, był komunikat otrzymany z Komisji do

Spraw Zwalczania Dopingu w Sporcie. Stwierdza się w nim, że u jednej z zawodniczek kadry olimpijskiej wykryto wysoki poziom obecności syntetycznego sterydu. Próbka była pobrana 2 czerwca 2012 roku podczas mistrzostw Polski w Piekarach Śląskich.

Szef Komisji Dyscyplinarnej, Antydopingowej i Zmiany Barw Klubowych Antoni Rękas powiadomił członków Prezydium o wszczęciu wobec tej sztangistki postępowania dyscyplinarnego i zawieszeniu jej w prawach zawodniczki. W dniu 30 lipca ma odbyć się posiedzenie komisji, na którym przesłuchane zostaną osoby, wobec których toczy się postępowanie dyscyplinarne. Do czasu zbadania próbki B i zakończenia procedury odwoławczej (o ile taka zostanie wszczęta na prośbę zainteresowanej w ustawowym terminie) PZPC nie może ujawnić personaliów zawodniczki.

W składzie reprezentacji Polski na Igrzyska Olimpijskie w Londynie jest jeszcze jedna sztangistka z naszego regionu - dźwigająca w kat. 69 kg Ewa Mizdal z Unii Hrubieszów.

Kobieta będzie bronić w Londynie honoru polskiego boksu >>
Kliknij, by obejrzeć galerię

Piłka nożna. Jak wyglądała w Lublinie przed wojną ZOBACZ >>
Kliknij, by obejrzeć galerię

Skomentuj:
Nasza sztangistka wyrzucona z kadry olimpijskiej. Doping?
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX